Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Powiedzieli, że sprawdzają szczelność rur. Okradli mieszkanie

2019-02-04 11:27:07 (ost. akt: 2019-02-04 12:31:06)

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

Małżeństwo seniorów dało się oszukać złodziejom. Stracili kilka tysięcy złotych.

Do nowomiejskiej komendy policji zgłosiło się małżeństwo z Nowego Miasta, w którego mieszkaniu skradziono pieniądze. Z relacji starszej pary wynika, że do ich mieszkania przyszła nieznana kobieta i mężczyzna, którzy oświadczyli, że są pracownikami pracownikami wodociągów i sprawdzają szczelność rur kanalizacyjnych. Małżeństwo nie chciało ich wpuścić do mieszkania, ale wtedy zagrozili, że jeżeli ich nie wpuszczą to zostanie im naliczona kara przez zakład wodociągowy.

Po wejściu do mieszkania mężczyzna kazał napełnić wodą wannę w łazience, a kobieta w tym czasie wykorzystując nieuwagę lokatorów dokonała penetracji mieszkania. Gdy wyszli okazało się, że małżeństwu skradziono oszczędności w kwocie kilku tysięcy złotych.

Złodzieje nie zostali zatrzymani. Prowadzone są czynności operacyjne w tej sprawie.

RADZIMY JAK NIE DAĆ SIĘ OSZUKAĆ:

Nie należy wpuszczać do domu nieznanej nam osoby.

Jeżeli obca osoba przedstawi się jako pracownik jakiejkolwiek instytucji, powinno żądać się pokazania stosownej legitymacji. Również telefonicznie można sprawdzić, czy dana instytucja wysyłała do nas swojego pracownika.

Nie wolno pozostawiać nieznanej osoby samej w otwartych drzwiach. Często oszuści proszą o sprawdzenie czegoś we wnętrzu domu - korzystając z naszej nieuwagi dokonują kradzieży.

Nie należy wpuszczać do domu sprzedawców, którzy oferują nam zakup przedmiotów niewiadomego pochodzenia po bardzo „korzystnych” cenach.

Jeżeli straciliśmy na chwilę czujność i osoba, której nie znamy, znalazła się już u naszym domu, nie zdradzajmy się z informacją, gdzie przechowujemy swoje oszczędności.

Radzimy, aby zwracać szczególna uwagę na osoby, które odwiedzają nasze domy, szczególnie wówczas, kiedy są to osoby nam obce. Najlepiej nie korzystajmy z ich usług, bądź poprośmy sąsiada lub znajomego, aby był blisko nas w czasie takiej wizyty. Tylko dzięki ostrożności i przezorności możemy uniknąć nieprzyjemnych zdarzeń.

Apelujemy również do bliskich osób starszych - zadbajcie Państwo o bezpieczeństwo seniorów. Powiedzcie im o zagrożeniach, uczulcie na opisywane przestępcze techniki, z których korzystają oszuści. Porozmawiajcie ze swoimi rodzicami bądź dziadkami o czyhających na nich zagrożeniach ze strony takich osób. Wpłyńcie Państwo na osoby starsze, by kontaktowały się z Wami i pytały o radę.

W każdej sytuacji budzącej Państwa podejrzenia, co do niezgodnych z prawem intencji nieznanych osób, należy się kontaktować z Policją. Policjanci na pewno sprawdzą każdy taki sygnał i być może uda się złapać oszustów na gorącym uczynku.

O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy natychmiast informujcie Państwo Policję korzystając z numeru alarmowego 997 .

Pamiętajmy, że tylko nasza ostrożność, czujność i dystans do przekazywanych informacji spowodują, iż nie staniemy się kolejną ofiarą oszustwa!

opr. mzal

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages