środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

W piłki od pana Ryszarda kopią dzieci na całym świecie, a ostatnio na Kubie

2018-12-14 10:24:26 (ost. akt: 2018-12-14 10:38:59)
Dzieci na dalekiej Kubie kopią piłkę z Nowego Miasta

Dzieci na dalekiej Kubie kopią piłkę z Nowego Miasta

Autor zdjęcia: Nadesłane

Dzieci z miejscowości Managua, na Kubie grają piłką przesłaną przez Ryszarda Krzemieniewskiego, animatora sportu i rekreacji z Nowego Miasta. Nie jest to pierwszy taki dar nowomieszczanina.

Managua to parafia oddalona od stolicy kraju, Hawany, około 30 kilometrów. Pracę duszpasterską prowadzą tam misjonarze Paulini. Właśnie do tej miejscowości Ryszard Krzemieniewski postanowił wysłać symboliczną piłkę do młodych miłośników futbolu.

Przez kilkadziesiąt lat pełnienia roli organizatora sportu, czy to klubie „Start” w Tereszewie, a potem „Kogut” w Kurzętniku oraz w Nowym Mieście, do rożnych krajów na całym niemal świecie wysłałem około stu futbolówek. Wymienię tylko najbardziej egzotyczne kraje, takie jak Bangladesz, Indie, Afganistan, kraje afrykańskie i Ameryki Południowej. Ostatnio piłkę z Nowego Miasta wysłałem na Grenlandię i czekam na potwierdzenie, czy dotarła. Piłek nie wysyłam pocztą, bo jest drogo, ale korzystam z pośrednictwa ambasad, misji wojskowych, a najczęściej ojców misjonarzy — opowiada pan Ryszard.

Tym razem za pośrednictwem Ojców Paulinów z Jasnej Góry w Częstochowie, kolejna piłka poleciała na Kubę do niewielkiej miejscowości Managua, która położona jest około 30 kilometrów do stolicy Hawany.

Ostatnio otrzymałem dużą kopertę, w środku były zdjęcia tamtejszych uczniów, którzy kopią piłkę wysłaną z Nowego Miasta. Do tego dołączone było podziękowanie wykonane dziecięcą ręką o treści MUCHAS GRACIAS — Nos gusta jugar futbol! Z polskim dopiskiem Dziękujemy. Mam zawsze małą satysfakcję otrzymując takie wyrazy podziękowania — dodał Ryszard Krzemieniewski. ul

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. jana #2643996 | 37.47.*.* 15 gru 2018 08:11

  bo Pan Rysiu to jest GOŚĆ

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. pyt #2643497 | 94.254.*.* 14 gru 2018 12:37

  Takiego animatora, Przyjaciela dzieci, Wujka Rysia wskazane byłoby uhonorować Orderem Uśmiechu. Czy ktoś nad tym pomyślał?

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages