O tolerancji, życzliwości i koleżeństwie w szkole "Jedynce"

2018-12-06 18:16:37(ost. akt: 2018-12-06 18:23:55)
Uczniowie wykonali i zademonstrowali plakaty z hasłami

Uczniowie wykonali i zademonstrowali plakaty z hasłami

Autor zdjęcia: SP 1

„Tolerancja, życzliwość, koleżeństwo – ważne dla nas wartości” to hasło przewodnie projektu realizowanego w dniach 26.11 – 30.11.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim.
Tegoroczne działania  miały na celu rozwijanie empatii, szacunku i koleżeństwa, kształtowanie wrażliwości i życzliwości  wobec drugiego człowieka,  wyrabianie umiejętności niesienia pomocy innym  oraz krzewienie idei wolontariatu wśród dzieci. Każdego dnia uczniowie podejmowali działania, które  w różnym stopniu wpłynęły  na zmianę zachowań i uwrażliwiły uczniów na wszelkiego rodzaju przejawy nietolerancji i dyskryminacji.  W klasach  przeprowadzone zostały pogadanki połączone z prezentacją multimedialną  na temat tolerancji wśród uczniów.

Wszyscy wzięli udział w warsztatach plastycznych pod nazwą „Mój kolega z innego kraju”. Po warsztatach wspólnie dokonali analizy treści prac i umieścili je na dolnym holu w kąciku „Do artysty świat należy”. Kolejnym działaniem było  wykonanie według własnego pomysłu medalu przyjaźni  i obdarowanie nim koleżanki  lub kolegi z równoległej klasy. Wspaniałą lekcją o tolerancji okazało się głośne czytanie przez nauczycieli  utworów tematycznie związanych z życzliwością, tolerancją, koleżeństwem oraz przyjaźnią. W Dniu Radości i Przyjaźni dzieci złożyły wizytę w Bibliotece Miejskiej celem zapoznania się z literaturą dziecięcą i młodzieżową dotyczącą koleżeństwa, przyjaźni. Uczniowie  kl. IV uczestniczyli w warsztacie na temat tolerancji w życiu człowieka. 

Cała społeczność szkolna mogła zamieszczać na tablicy dokończone zdanie z wyrazem „Lubię…”, wyrażając w ten sposób aprobatę hasła „Każdy z nas jest inny, każdy jest wyjątkowy”. W Dniu Pozdrowień funkcjonowała poczta serdeczności z życzeniami i pozdrowieniami. Promując uśmiech uczniowie ORU wręczali symbole uśmiechu rodzicom, dzieciom, pracownikom szkoły. Niecodziennym wydarzeniem była  debata „Porozmawiajmy o tolerancji”, w której wzięli udział  przedstawiciele wszystkich klas. Ciekawe pytania uczestników wywoływały  ożywioną dyskusję, a udzielane odpowiedzi świadczyły o znajomości tematu. Podsumowaniem działań był happening, na którym każda klasa zaprezentowała wcześniej przygotowane hasło, motto na temat tolerancji.  Pomysłodawcami i koordynatorami projektu były Iwona Kołecka, Katarzyna Zapałowska, Wioletta Bączek – Samulewicz we współpracy z Zytą Sadowską – opiekunem ORU.


Czytaj e-wydanie


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5