Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Kampania "Biała Wstążka" w powiecie nowomiejskim

2018-12-06 11:03:12 (ost. akt: 2019-01-11 09:29:48)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W całym powiecie nowomiejskim instytucje pomocy społecznej przygotowały wydarzenia i dni otwarte w ramach kampanii antyprzemocowej "Biała Wstążka".

Kampania “Biała Wstążka” ma na celu uruchomienie debaty na temat przemocy wobec kobiet. To kwestia często ukryta za suchymi komunikatami medialnymi. “Kolejny raz pił i bił”. “Niebieska Karta nie pomogła”. “Żyją w strachu”. Poza tymi najbardziej brutalnymi zajściami, tysiące kobiet żyją w codziennym, ukrytym w czterech ścianach ucisku przemocy: seksualnej, ekonomicznej, psychicznej i wreszcie fizycznej. Większość z nich nigdy o tym nie mówi.

Tylko w Nowym Mieście od 2012 roku wystawiono 560 niebieskich kart dokumentujących sytuacje przemocy domowej, z czego aż 551 przygotowała policja. Statystyki na 510 przykładów przemocy domowej odnotowują 436 mężczyzn jako sprawców, 69 kobiet i piątkę nieletnich. Wśród tych sprawców mniej niż połowa, bo 235 osób była pod wpływem alkoholu. Obala to mit o tym, że przemoc jest bezpośrednio związana z alkoholem i innymi używkami. Wśród 547 ofiar przemocy aż znajduje się aż 401 kobiet, 128 mężczyzn i 18 dzieci. Należy pamiętać, że zgłoszone przypadki przemocy domowej stanowią zaledwie część wszystkich jej przejawów.

W całym powiecie nowomiejskim zorganizowano działania chroniące prawa osób poszkodowanych. W gminie Nowe Miasto odbyły się dyżury prawnika i terapeuty oraz szkolna kampania społeczna "Stop przemocy". W gminie Grodziczno zorganizowano debatę, konferencję, ulotki i plakaty, a także dyżury specjalistów. Z kolei w Zespole Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku w dniu 7 grudnia odbędzie się konferencja „Silniejszy broni słabszego”.


mzal

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages