Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Szkoły wierne dziedzictwu z certyfikatami

2018-12-05 22:56:19 (ost. akt: 2018-12-10 16:58:33)

Autor zdjęcia: Nadesłane

Wojciech Cybulski, warmińsko-mazurski wicekurator oświaty wręczył 76 placówkom z całego regionu certyfikaty „Szkoła Wierna Dziedzictwu”. Wśród tej grupy wyróżnionych placówek znalazła się nowomiejska Szkoła Podstawowa nr 3.

Certyfikat nadawany jest szkołom, które podejmują zintegrowane działania służące kształtowaniu tożsamości narodowej, wzmacnianiu poczucia zakorzenienia oraz przynależności do określonej wspólnoty, a także rozwijaniu kreatywnego uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych i społecznych w aspekcie lokalnym i państwowym.

Szkoła Podstawowa nr im. Filomatów Nowomiejskich od zawsze prezentuje wartości patriotyczne, angażując się w wydarzenia historyczne o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim, a certyfikat uznać można, jako uhonorowanie tych wszystkich działań.

Certyfikat odebrała dyrektorka Bożena Rutkowska-Marciniak razem z koordynatorką działań nauczycielką historii Magdaleną Kortes.
Uzyskanie wyróżnienia jest okazją do podziękowania nauczycielom, pracownikom szkoły, uczniom, rodzicom oraz wszystkim zaprzyjaźnionym jednostkom miejskim oraz osobom prywatnym, które wspierają nasze działania na polu historycznym i patriotycznym – powiedziała Magdalena Kortes, koordynatorka działań .
Certyfikat otrzymały także inne szkoły z powiatu nowomiejskiego. W tym gronie wyróżniono Zespół Szkół im. C.K.Norwida w Nowym Mieście, Zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku, Szkołę Podstawową im. Orła Białego w Brzoziu Lubawskim, Szkołę Podstawową w Mrocznie oraz Szkołę Podstawową w Zajączkowie. red
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages