Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Żłobek oficjalnie otwarto i pierwsza grupę dzieci uczęszcza do placówki

2018-11-29 10:58:14 (ost. akt: 2018-11-29 11:06:46)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W Nowym Mieście oficjalnie otwarto nowy żłobek obok Przedszkola Miejskiego. Na początek w placówce znalazło miejsce szesnastu maluchów, a niebawem do nich dołączy kolejnych dwadzieścioro dzieci.

Gości spotkania przywitał dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego — Jerzy Resicki, który w multimedialnej prezentacji przedstawił przebieg działań w celu utworzenia żłobka.
Przypomnieć warto, że we wrześniu tego roku przeprowadzono rekrutację dzieci, natomiast w listopadzie zakończono prace budowlane, uzyskano pozwolenia i przyjęto dzieci.

Zadanie inwestycyjne polegało na przebudowie obiektu, wykonaniu robót budowlanych, remontowych i dostosowaniu pomieszczeń do potrzeb małych dzieci, zakupie wyposażenia i pomocy dydaktycznych — mówi Józef Blank, burmistrz miasta.

Na realizację inwestycji pozyskano dofinansowanie od wojewody warmińsko-mazurskiego w wysokości 306.400 złotych, w tym 300 tys. bezpośrednio na inwestycję. Wkład własny samorządu Nowego Miasta wyniósł 112.301 złotych.

Burmistrz Józef Blank w swoim wystąpieniu podkreślał jak ważną rolę stanowi w dzisiejszych czasach zapewnienie opieki dla najmłodszych mieszkańców miasta w utworzonym żłobku. Zapowiedział również rozwój żłobka, na który już w grudniu tego roku podpisana będzie umowa o dofinansowanie kolejnych 20 miejsc dla dzieci.

Ponadto zakupione zostaną meble i wyposażenie sal głównych (w tym łóżeczka, pościele, bujaki, krzesełka do karmienia), szatni, wyposażenie łazienek (m.in. pralka automatyczna), kuchni (m.in. lodówka z zamrażarką, kuchenka mikrofalowa, kuchenka gazowo-elektryczna, zestaw garnków, naczyń, sterylizator do butelek), pomoce dydaktyczne i zabawki. Wiosną zostanie wykonany plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią oraz rolety zewnętrzne.
Nowy obiekt poświęcił ksiądz kanonik Władysław Ostrowski. ul

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages