Szachowe mikołajki na 105 zawodników

2018-11-28 12:37:54(ost. akt: 2018-11-28 12:47:09)
Migawka z rozgrywek

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Ponad stu młodych miłośników „królewskiej gry” wzięło udział w czterdziestej edycji ogólnopolskiego „Mikołajkowego Turnieju Szachowego dla dzieci i młodzieży”.
Organizatorami imprezy był nowomiejski MOSiR oraz szkoła „Jedynka”, natomiast działania koordynujące były zadaniem Ryszarda Krzemieniewskiego, znanego animatora sportu i rekreacji z Nowego Miasta. Stroną sportową i sędziowaniem zajmował się Feliks Stachowicz, działacz szachowy i popularyzator gry wśród najmłodszych.

Do stolików w sali gimnastycznej „Jedynki” zasiadło dokładnie 105 zawodników z województw kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, pomorskiego i mazowieckiego.

Pomimo tak dużej konkurencji, zawodnicy z powiatu nowomiejskiego zajęli wysokie miejsca w rywalizacji. W kategorii przedszkolaków Jakub Olęcki z Kurzętnika był drugi, natomiast Bartosz Gortatowski z Nowego Miasta zajął miejsce trzecie. Kategorię szkół podstawowych klas I-III wygrała Wiktoria Dziodko z SP 1 w Nowym Mieście. Wśród zawodników reprezentujących szkoły podstawowe klasy IV-VIII drugi był Mateusz Dziodko SP 3, za nim uplasował się Maciej Jeda SP 2 w Nowym Mieście. Wśród dziewcząt w tej kategorii najlepiej grała Magdalena Grzywacz z SP 1 w Nowym Mieście. Podkreślić trzeba udział zawodników z Brzozia Lubawskiego, którzy uzyskali wyniki plasujące ich w pierwszej dziesiątce.

Dla najlepszych były puchary i medale. Wszyscy uczestnicy obdarowani zostali paczkami od świętego Mikołaja. Był też sponsorski tort w formie szachownicy. Pozwoliłem sobie wręczyć specjalny puchar panu Feliksowi Stachowiczowi za bezinteresowna pomoc w organizacji turniejów szachowych oraz za popularyzację szachów wśród dzieci i młodzieży. Za pośrednictwem gazety chcę podziękować wszystkim darczyńcom i innym osobom, które włączyły się w organizację imprezy — powiedział Ryszard Krzemieniewski.