Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Przedszkolaki z ZSPiM dla Niepodległej

2018-11-17 14:27:02 (ost. akt: 2018-11-17 14:32:16)
Przedszkolaki też uczciły niepodległość

Przedszkolaki też uczciły niepodległość

Autor zdjęcia: ZSPiM

Grupy przedszkolne z Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim uczestniczyły w wielu działaniach związanych ze 100-leciem Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Dzieci ze wszystkich grup wykonywały różnymi technikami plastycznymi godło i flagę Polski. Uczyły się dwóch zwrotek hymnu państwowego. Grupy: 03 „Motylki” oraz 04 „Krasnoludki” odwiedziły cmentarz parafialny, a panie zapaliły i postawiły znicze przy krzyżu „Ofiarom wojny”, przy grobie generała brygady Adolfa Mikołaja Waraksiewicza oraz przy mogiłach żołnierzy.

W „Tygodniu dla Niepodległej” powstała w holu gazetka „Symbole narodowe” oraz wystawa „Jak dawniej było w szkole”. Kolejnym ciekawym przedsięwzięciem było „100 kartek na stulecie niepodległości”. Nasze przedszkolaki wysłały kartki pocztowe do różnych przedszkoli w Polsce i otrzymały w ramach odpowiedzi kartki z innych przedszkoli. Otrzymane z różnych zakątków kraju pocztówki znalazły swoje miejsce na mapie Polski.

Piątek 9 listopada był dniem szczególnym i wyjątkowym. Wszystkie dzieci były ubrane na biało-czerwono, następnie odśpiewały hymn państwowy. Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej pan Zbigniew Domżalski odczytał maluchom „Legendę o Lechu, Czechu i Rusie”. Wszystkie grupy przedszkolne zaprezentowały wiersz lub piosenkę. Grupa 01 „Biedronki” przedstawiła wiersz „Kto ty jesteś”, grupa 02 „Gumisie” - „Jesteśmy Polką i Polakiem”, grupa 03 „Motylki” – „Polska – nasza Ojczyzna”, 04 „Krasnoludki” zaśpiewały piosenkę „Przybyli ułani”, grupa 05 „Słoneczka „Orzeł Biały”. Tego dnia przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta przyklejali dzieciom wąsy. Przedszkolaki zaprezentowały olbrzymią biało-czerwoną flagę na zakończenie szkolnej akademii oraz na zakończenie miejskiego widowiska „Droga do Niepodległości”.

Mirosława Nowakowska SP2


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages