Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

„Dla Niepodległej” – tydzień patriotyczny w SP2

2018-11-09 15:35:36 (ost. akt: 2018-11-09 15:39:04)
W Szkole Podstawowej nr 2 w Nowym Mieście odbyło się wiele imprez związanych z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości

W Szkole Podstawowej nr 2 w Nowym Mieście odbyło się wiele imprez związanych z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości

Autor zdjęcia: SP 2

W Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim w dniach od 5 do 8 listopada obchodziliśmy tydzień patriotyczny. Uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w różnego rodzaju przedsięwzięciach.

„Biało-czerwony dzień w szkole” był 5 listopada. Tego dnia wszystkich obowiązywał strój galowy z czerwonym akcentem. Uczniowie klas IV – VI pod kierunkiem nauczycieli polonistów wykonywali „Laurkę dla Niepodległej”. Z ozdobnych pozdrowień i życzeń dla Polski powstała duża wystawa na dolnych holu szkoły.

We wszystkich salach lekcyjnych uczniowie pod kierunkiem wychowawców wykonali gazetki tematyczne „Kącik Polaka” i zaprezentowali w nich sylwetki: Józefa Piłsudskiego, Wincentego Witosa, Romana Dmowskiego, Ignacego Daszyńskiego, Władysława Grabskiego, Eugeniusza Kwiatkowskiego, Ignacego Paderewskiego. W salach lekcyjnych dominowały akcenty biało-czerwone. Z kolei uczniowie klas VII i VIII zgromadzili się w hali sportowej szkoły na czytaniu fragmentów „Pana Tadeusza”. Następnie odbyła się wspólna nauka poloneza.

Uczniowie klas I – III uczestniczyli w konkursie „Wartości Małego Polaka”. Przyswojoną wiedzę odnośnie symboli narodowych oraz właściwych zachowań podczas ceremoniałów i uroczystości sprawdzili wypełniając karty pracy oraz uczestnicząc w rozgrywkach sportowych. W tygodniu patriotycznym odbyły się różnego rodzaju konkursy. Konkurs poezji patriotycznej był przeznaczony dla uczniów klas IV – VI. Młodzi recytatorzy zaprezentowali utwory opiewające piękno przyrody Polski, jej zabytki, miłość do ojczyzny, sławnych Polaków.

Odbyły się także konkursy: pieśni patriotycznej, plastyczny i informatyczny. Prace plastyczne wyeksponowane zostały na dolnym holu. W holu szkoły pojawiły się także biało-czerwone balony oraz „wyrosło” drzewo, na którym powstał alfabet patrioty. Dzięki zaangażowaniu i pracy cukierniczej rodziców i dziadków każdego dnia uczniowie mogli kupić wspaniałe biało-czerwone wypieki. Uzyskane ze sprzedaży tortów, serników, przekładańców, babek i babeczek pieniądze zostały przeznaczone na cele charytatywne.

Mirosława Nowakowska SP2


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages