Niedziela, 17 stycznia 2021. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Komentarze kandydatów na burmistrza Nowego Miasta

2018-11-05 12:21:52 (ost. akt: 2018-11-07 13:56:50)

Autor zdjęcia: Redakcja

Poprosiliśmy Józefa Blanka i Leona Prusakowskiego o kilka słów na temat wyników wyborczych.

Obaj kandydaci ze spokojem przyjęli wyniki drugiej tury wyborów o stanowisko burmistrza Nowego Miasta.

— Ze spokojem podszedłem do drugiej tury. Uważałem że mieszkańcy docenią stabilność, wieloletnią pracę nad długofalowym planem rozwoju miasta oraz politykę budowania wspólnoty mieszkańców, którzy włączają się w działania. Cieszę się, że udało się poprowadzić pozytywną i merytoryczną kampanię bez atakowania kontrkandydata. Z satysfakcją mogłem po prostu pójść rano do pracy i zająć się spełnianiem oczekiwań moich wyborców, ale też pamiętając o innych mieszkańcach — mówi Józef Blank.

O ocenę wyników poprosiliśmy również Leona Prusakowskiego, kontrkandydata Blanka.
— Wynik pokazuje, że społeczeństwo się określiło i że wszystko jest ok w sytuacji obecnej władzy. Wynik jest jaki jest. Ja go szanuję i gratuluję Józefowi Blankowi zwycięstwa — komentuje wyniki Leon Prusakowski.

Zapytaliśmy również czy Prusakowski ma plany na dalszą aktywność polityczną w Nowym Mieście.
— W tym momencie chcę odpocząć po kampanii. Jest za szybko, żeby odpowiedzieć na to pytanie, ale myślę, że nie — odpowiada Prusakowski.

W związku z zakończeniem kampanii wyborczej powracamy do pytań zadanych kandydatom. Zapytaliśmy wtedy Blanka o pierwsze decyzje, jeśli zostanie dalej burmistrzem i kluczową inwestycję roku 2019.
— Pierwszą decyzją wynikającą chociażby z kalendarza, a wynikającą z ustaw będzie przedłożenie Radzie Miejskiej i Regionalnej Izbie Obrachunkowej projektu budżetu miasta na 2019 r. Najważniejsza inwestycja w 2019 r. to przebudowa wnętrza i rewitalizacja budynku kina (dawnego kościoła ewangelickiego), na którą pozyskałem zewnętrzne środki finansowe w kwocie ponad 3,4 mln zł — pisał wtedy Blank.

mzal

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages