Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Zmiany u sąsiadów. Podsumowujemy wyniki wyborcze w okolicy

2018-11-05 10:45:25 (ost. akt: 2018-11-05 14:45:26)
Danuta Kędzierska, nowa wójt gminy Brzozie

Danuta Kędzierska, nowa wójt gminy Brzozie

Autor zdjęcia: Archiwum

Zapraszamy do zestawienia zmian na stanowiskach w miastach i gminach otaczających powiat nowomiejski.

Druga tura wyborów samorządowych przyniosła sporo zaskoczeń i zmian w gminach i miastach sąsiadujących z powiatem nowomiejskim. Przedstawiamy efekty decyzji mieszkańców.

Najbardziej emocjonującą walkę stoczyły dwie kandydatki w gminie Brzozie. O fotel po Bogusławie Błaszkiewiczu walczyły Elżbieta Sobiech i Danuta Kędziorska. W ostatecznym rozrachunku różnicą ledwie 9 głosów wygrała 29-letnia Kędziorska z Janówka, która dotychczas prowadziła biuro poselskie Pawła Szramki, posła KUKIZ'15 z Brodnicy.

Kolejna zmiana dotknęła sąsiednią gminę z powiatu brodnickiego. W Zbicznie w drugiej turze walczyli obecny wójt Wojciech Rakowski i Magdalena Golubska, przewodnicząca Rady Gminy. To kolejna kobieta, która przejęła stery. Mieszkanka Sumowa w wieku 37 lat wygrała z wynikiem 64,94 do 35,06 procent głosów.

Duże zaskoczenie w Iławie. Burmistrzem miasta zostanie Dawid Kopaczewski, który zdobył 6.055 głosów. Obecny burmistrz Adam Żyliński uzyskał 5.071 głosów. Kopaczewski ma 35 lat i pochodzi ze środowiska organizacji pozarządowych.

W Rybnie na stanowisku utrzymał się Tomasz Węgrzynowski, który zwyciężył z byłym wójtem Edmundem Ligmanem w stosunku głosów 2.065 do 1.387. Będzie to druga kadencja 51 - letniego Węgrzynowskiego.

W pozostałych gminach sąsiadujących z powiatem nowomiejskim, to jest mieście i gminie Lubawa, Lidzbarku, Świeciu nad Osą, Łasinie, Kisielicach, gminie Iława oraz w Brodnicy na stanowiskach pozostali dotychczasowi włodarze.

mzal

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages