Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Dzień Papieski w Szkole Podstawowej nr 1 w Nowym Mieście

2018-10-21 11:32:57 (ost. akt: 2018-10-21 11:38:31)
Uczniowie przedstawili montaż słowno - muzyczny

Uczniowie przedstawili montaż słowno - muzyczny

Autor zdjęcia: SP 1

W 40 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Papieski. Uczniowie  wraz z nauczycielami  zgromadzili się na uroczystym apelu, na którym gościliśmy również przewodniczącą Rady Rodziców Ewę Rudnik.

Nauczyciel religii Elżbieta Lewandowska powitała zebranych i przedstawiła interpretację hasła tegorocznego Dnia Papieskiego „Promieniowanie ojcostwa”. W życiu młodego Karola Wojtyły ogromną rolę odegrał ojciec, który był dla niego wielkim autorytetem. To doświadczenie, w późniejszym czasie jako papież Jan Paweł II, przeniósł na relację z Bogiem Ojcem oraz  z ludźmi, do których odnosił się z ojcowską troską.

Uczniowie kl. IVa, IVb i Va zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pt. „Promieniowanie ojcostwa”, który miał formę rozmowy dzieci z Janem Pawłem II jako kochającym Ojcem. W roli papieża wystąpił Jan Milewski z kl. IV b. Ojcowskie słowa, pobudzające do refleksji, przeplatane były pięknymi pieśniami w wykonaniu Marty Deredas, Aleksandry Lendzion, Mai Cieplak, Agnieszki Nehring, Roksany Kłosowskiej i Jakuba Cieplaka. Dzieci wystąpiły pod kierunkiem nauczycielek: Elżbiety Lewandowskiej i Wiesławy Markowskiej. Prezentację multimedialną o św. Janie Pawle II przedstawił ks. katecheta Krzysztof Rozynkowski.

SP 1
Uczniowie przedstawili montaż słowno - muzyczny
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages