Niedziela, 29 listopada 2020. Imieniny Błażeja, Margerity, Saturnina

Puchar zabrali piłkarze z Kaliningradu

2018-10-17 00:17:59 (ost. akt: 2018-10-17 00:24:22)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Hala sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji była areną rozgrywek Międzynarodowego Halowego Turnieju Piłki Nożnej Chłopców rocznika 2010/2011 o Puchar Burmistrza Nowego Miasta.

Do Nowego Miasta przyjechało 7 drużyn z powiatów nowomiejskiego, brodnickiego i iławskiego oraz piłkarze Szkoły Sportowej nr 5 z Kaliningradu. Kilkugodzinne rozgrywki odbywały się systemem każdy z każdym.

W rezultacie kilkugodzinnych pojedynków zwycięzcą turnieju i pucharu burmistrza Józefa Blanka został zespół zza wschodniej granicy, z kaliningradzkiej Szkoły Sportowej, który zdobył 16 punktów. Drugie miejsce wywalczyła drużyna Jezioraka Iława (12 pkt), a trzecie drużyna nowomiejskiej Drwęcy I (11 pkt). Czwarta była ekipa młodych piłkarzy reprezentująca Wicher Gwiździny (9 pkt), a piąta BKS Sparta Brodnica (6 pkt). Szóste miejsce przypadło Młodym Talentom z Susza (4 pkt), siódmy był zespół Drwęcy II z zerowym dorobkiem punktowym.

Najlepszym zawodnikiem okrzyknięto Timura Tairova, a królem strzelców został Matvej Ivanec, natomiast najlepiej bronił Igor Gerczak z Jezioraka.

Nasi goście z Kaliningradu, a szczególne trenerzy i rodzice bardzo dobrze ocenili nasz turniej — zarówno sędziowanie, jak i organizację. Zaznaczyli przy tym, że chętnie wrócą na kolejne zawody do Nowego Miasta. Dowiedziałem się że na miejscu zwycięską drużynę witano z entuzjazmem — powiedział Marek Borkowski, dyrektor MOSiR i organizator turnieju. ul

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. nml #2604720 | 185.129.*.* 18 paź 2018 08:49

    A jak mieli goście ocenić turniej, skoro dali łupnia wszystkim. A co najważniejsze przyjadą znowu złoic skórę.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages