Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Wycieczka uczniów klasy III a do Kurzętnika

2018-10-10 15:28:28 (ost. akt: 2018-10-10 15:30:42)
Na pamiątkowej fotografii w piekarni

Na pamiątkowej fotografii w piekarni

Autor zdjęcia: SP 2

Uczniowie klasy III a Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim uczestniczyli w wycieczce do Kurzętnika.

Odwiedzili piekarnię Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Kurzętniku z siedzibą w Marzęcicach. Z zawodem piekarza zapoznał dzieci kierownik piekarni pan Adam Grzywacz. Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały słodki poczęstunek – drożdżówki. Następnie uczestnicy wycieczki odwiedzili Ośrodek Szkolenia Zawodowego Ochotniczych Hufców Pracy w Kurzętniku. Na miejscu specjalista do spraw rozwoju zawodowego pani Magdalena Wadecka przybliżyła uczniom wybrane zawody – te popularne i te zanikające. Kolejnym punktem programu były ruiny zamku w Kurzętniku oraz stacje Drogi Krzyżowej. Spacer w stronę Pomnika Kopernika - Kuli Kopernika był pretekstem do przybliżenia postaci Mikołaja Kopernika oraz nawiązaniem do Szlaku Kopernikowskiego. Dzieci podczas spaceru omawiały również zmiany następujące w przyrodzie w związku z nadejściem jesieni. W czasie wycieczki uczniami opiekowali się: wychowawczyni pani Justyna Pajewska oraz nauczyciele – pani Paulina Brodzik, pani Małgorzata Prokop oraz pan Zbigniew Rymer.

Mirosława Nowakowska SP2


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages