Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Wycieczka uczniów szkoły "Jedynki" do Olsztyna i Olsztynka

2018-10-09 16:26:41 (ost. akt: 2018-10-09 16:28:54)
Jak widać, wycieczka była ciekawa...

Jak widać, wycieczka była ciekawa...

Autor zdjęcia: SP 1

2 października grupa 44 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim wybrała się na kolejną wycieczkę w ramach projektu WOW. Tym razem dzieci pojechały do Olsztyna.

Po drodze odwiedziły Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku. Tam zwiedzały budynki mieszkalne, zabudowania gospodarcze, wyposażenie chałup pokazujące metody pracy i obrzędy na wsi w XIX i XX wieku. Przewodniczka swoją opowieścią zachwyciła wszystkich uczestników wycieczki. Nawet końcowy egzamin wiedzy był wspaniałą i pouczającą zabawą. Po udanej podróży w czasie, dzieci udały się do największego parku rozrywki Warmiolandii w Olsztynie. W strefie szaleństwa pokonywały przeszkody, labirynty, zjeżdżalnie, korzystały z huśtawki, basenu z kulkami, a strefie kreatywnej zabawy z mnóstwa kolorowych klocków. Strefa interaktywna zapraszała do stołu multimedialnego wyposażonego w 23 aplikacje stworzone specjalnie dla dzieci, który przyjmie dotyk 32 palców. Strefa nauki pobudzała do wysiłku intelektualnego. Tam pod czujnym okiem chemika dzieci robiły doświadczenia, eksperymentowały i obserwowały. Na amatorów jazdy czekały samochodziki elektryczne prosto z toru Formuły 1. Tuż obok toru znajdowała się ogromna zjeżdżalnia dmuchana, dalej spiralna, podwójna i wiele innych ślizgów. Miejsce to cieszyło się dużym powodzeniem wśród dzieci. Po ogromnej dawce zabawy wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni niechętnie opuszczali park rozrywki. Ostatnim punktem wycieczki było planetarium. Dzieci obejrzały seans filmowy „Rosetta”, który opowiedział historię słynnej sondy. Pełni wrażeń i bogatsi o nową wiedzę dzieci wróciły do domu, aby opowiedzieć o swoich wrażeniach najbliższym. Opiekę nad uczniami sprawowały nauczycielki: Mirosława Mamińska, Jagoda Kowalska, Justyna Wiśniewska i Katarzyna Zapałowska.

SP 1


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages