Piątek, 26 kwietnia 2019. Imieniny Marii, Marzeny, Ryszarda

Rajd ciągników w błocie i kurzu...

2018-10-09 11:12:51 (ost. akt: 2018-10-09 11:17:29)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Ponad tysiąc osób oglądało wyścigi ciągników w Janówku (gmina Brzozie). Zmagania traktorzystów były jednym z elementów festynu Barwy Jesieni. Na imprezę zjechało wielu mieszkańców powiatu nowomiejskiego, a w tym zawodnicy biorący udział w zawodach.

Festyn z wyścigami traktorów, którego koordynatorką jest Małgorzata Smoczyńska, sołtys Janówka, cieszy się wielkim zainteresowaniem. Wielu organizatorów imprez może pozazdrościć frekwencji, bowiem w Janówku pojawiło się około 1,5 tysiąca widzów.

Ciągniki podzielono na kategorie — do 80 KM i powyżej. Zawodnicy wystartowali w slalomie, na którego trasie znalazła się przeszkoda — dołek wypełniony wodą. Był to jeden z bardziej widowiskowych elementów slalomu. Traktorzyści pojechali też w wyścigu na ćwierć mili i konkurowali w sztuce cofania z przyczepą. Atrakcją był pokazowy przejazd Mateusza Wieczorka z Bratuszewa za kierownicą cinquecento, startującego w wyścigach autozłomów.
Na niemal każdym kroku spotkać można było mieszkańców powiatu nowomiejskiego.

Nagrody ufundowane przez sponsorów, najlepszym traktorzystom, wręczali sołtys Małgorzata Smoczynska w towarzystwie wójta z Brzozia — Bogusław Błaszkiewicza.
Stanisław R. Ulatowski

WYNIKI ZAWODÓW
* Ciągniki do 80 KM
Slalom: 1. Jarosław Gruźlewski (Brzozie), 2. Stanisław Szczawiński (Brzozie), 3. Jan Fanzloch (Sumin), wyścig na ćwierć mili: 1. Jan Fanzloch (Sumin), 2. Dawid Lewandowski ( Nowe Grodziczno), 3. Stanisław Szczawiński (Brzozie).
* Ciągniki powyżej 80 KM
Slalom: 1. Jan Domżalski (Radoszki), 2. Marcin Goszka (Bratuszewo), 3. Paweł Szczawiński (Brzozie), wyścig na ćwierć mili: 1. Paweł Szczawiński (Brzozie), 2. Adam Dembek (Bratuszewo), 3. Marcin Goszka (Bratuszewo).
Konkurencję cofania z przyczepą wygrał Jan Domżalski (Radoszki)

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Cinek #2597972 | 83.9.*.* 9 paź 2018 14:59

  Tradycyjnie już - informacja po zawodach, a nie przed.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages