Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

PRZEWODNIK WYBORCY. KANDYDACI DO SEJMIKU

2018-10-08 17:03:51 (ost. akt: 2018-10-09 09:06:21)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

W dzisiejszym wydaniu przygotowaliśmy ostatnią część niezbędnika dla wyborcy z powiatu nowomiejskiego. Prezentujemy kandydatów do sejmiku województwa.

Radni sejmiku województwa są wybierani na podobnych zasadach jak radni powiatowi. Głosujemy na konkretne osoby, ale skład sejmiku ustalany jest według poparcia dla list. Na stanowiska trafiają kolejno osoby zajmujące najwyższe miejsca na liście. Podsumowując: im wyżej jest ktoś na liście swojego komitetu, tym ma większe szanse na wejście do samorządu. Wszystko zależy od poparcia dla jego listy.

Powiat nowomiejski tworzy okręg wyborczy wraz z powiatami działdowskim, iławskim i ostródzkim. Jest w nim 6 mandatów, o które walczy 51 osób. Mieszkańcy naszego powiatu znajdują się na trzech z siedmiu zarejestrowanych list. Głosować w naszym okręgu może łącznie ponad 240 tys. osób, z czego 34 tys. z naszego powiatu.

Z listy Komitetu Wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego
z nr 2 startuje Zbigniew Ziejewski ze Szwarcenowa (59 l.). Na pozycji nr 8 znajduje się Jolanta Szulc z Nowego Miasta (56 l.). “Jedynką” jest Gustaw Marek Brzezin.

Na liście Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska z nr 4 kandyduje Ewa Dembek z Lipinek (58 l.). Jedynką jest Bernadeta Hordejuk.

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
z nr 4 wystawia Damiana Godzińskiego z Nowego Miasta (39 l.). Na miejscu 6 jest Łukasz Bartkowski z Nawry (37 l.). Numer 7 to Aleksandra Rudnicka z Nowego Miasta (27 l.), a ostatni 8 nr zajmuje Renata Rochnowska z Wawrowic (69 l.). Jedynką jest Grzegorz Kierozalski.

Na listach komitetów SLD Lewica Razem, partii Razem, Ruchu Narodowego RP i Kukiz'15 nie ma kandydatów zameldowanych na terenie powiatu nowomiejskiego.

Marcin Zalewski

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages