Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Tabliczka mnożenia na ciekawo

2018-10-07 12:23:58 (ost. akt: 2018-10-07 12:26:14)
Uczniowie "Dwójki" podczas ćwiczeń związanych z tabliczką mnożenia

Uczniowie "Dwójki" podczas ćwiczeń związanych z tabliczką mnożenia

Autor zdjęcia: SP 2

We wrześniu uczniowie klas IV – VIIII Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim uczestniczyli w projekcie Tabliczka Mnożenia w ramach programu „Z matematyką na ciekawo ".

W tym czasie uczniowie wykazywali się znajomością tabliczki mnożenia na lekcjach matematyki. Również na innych przedmiotach odbywali różnorodne ćwiczenia związane z kształceniem umiejętności mnożenia i dzielenia nawet w języku angielskim. W wyniku podejmowanych ćwiczeń, konkursów zostali wyłonieni uczniowie, którzy uzyskali tytuł egzaminatora. Podczas ćwiczeń utrwalających znajomość tabliczki mnożenia uczniowie korzystali z kart Grabowskiego. Ponadto poznawali różne techniki liczenia pamięciowego. Finałem projektu były obchody VIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, do którego została zgłoszona szkoła uzyskując licencję organizacji tego święta. 28 września od rana patrolowały drużyny egzaminatorów, których zadaniem było odpytać jak największą liczbę rówieśników i dorosłych przebywających na terenie szkoły jak i w jej okolicy zgodnie z hasłem Dzieci sprawdzają czy dorośli tabliczkę mnożenia znają. Dwanaście trzyosobowych drużyn odpytało tego dnia około 200 dzieci i 50 dorosłych. Osoby te uzyskiwały tytuł eksperta. Każdy z nich otrzymał potwierdzenie w postaci znaczka eksperta. Również tego dnia na każdej lekcji matematyki odbywały się szczególne zajęcia obfitujące w gry i zabawy dydaktyczne związane z tabliczką mnożenia. Organizatorka tego przedsięwzięcia pani Małgorzata Potomska dziękuje wszystkim nauczycielom, którzy aktywnie włączyli się w realizację działań projektu.
SP 2Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages