Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Nowomiejscy studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęli nowy rok akademicki

2018-10-05 20:26:25 (ost. akt: 2018-10-05 20:29:12)
Wystąpił kabaret U3W

Wystąpił kabaret U3W

Autor zdjęcia: Grażyna Jonowska

W Miejskim Centrum Kultury, na inauguracji roku akademickiego 2018/2019, zebrali się słuchacze i wykładowcy nowomiejskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Nie zabrakło też zaproszonych gości.

Spotkanie rozpoczęto od odśpiewania hymnu UTW przez chór Dysonans, którym dyrygował Marek Piątkowski. Potem wszystkich powitała prowadząca imprezę Mirosława Piwowarczyk, sekretarz UTW.

Inauguracyjny wykład, rozpoczynający 7. rok działalności nowomiejskiego UTW, wygłosiła Elżbieta Grzonkowska, prezes stowarzyszenia. Wystąpił też kabaret U3W. Nie zabrakło wystąpień gości, wśród których znaleźli się starosta Andrzej Ochlak, burmistrz Józef Blank oraz ks. Zbigniew Markowski, proboszcz parafii w Nowym Mieście.
Następnie pani prezes oświadczyła, że: Nowy rok akademicki 2018/2019 uważa za otwarty” i chór odśpiewał „Gaudeamus igitur”. Ważnym momentem spotkania było wręczenie indeksów nowym studentom. Na koniec była muzyczna uczta. Przed publicznością wystąpili artyści z Warszawy. Teresa Kramarska i Krzysztof Kietczer dali „śpiewający” wykład na temat „Estradowa piosenka polska narodowym skarbem Polski”. Potem już wszyscy umówili się na tegoroczne zajęcia i wykłady w ramach UTW.

Grażyna Jonowska


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages