Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Zajęcia w pracowni radiologicznej uczniów SP 2

2018-10-05 18:44:34 (ost. akt: 2018-10-05 18:45:47)
Uczniowie podczas wizyty w pracowni radiologicznej

Uczniowie podczas wizyty w pracowni radiologicznej

Autor zdjęcia: SP 2

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście uczestniczący w zajęciach rozwijających „Chcę zostać człowiekiem sukcesu” 27 września 2018 roku odbyli zajęcia w pracowni radiologicznej nowomiejskiego szpitala.

W czasie zajęć poznali dobroczynne zastosowanie niebezpiecznych promieni Roentgena, o których dowiedzieli się poznając dorobek naukowy Marii Skłodowskiej-Curie. To właśnie pani Maria już w czasie I wojny światowej skonstruowała aparat rentgenowski, umieściła go w ciężarówce i wykonywała zdjęcia rannym żołnierzom. Uczestnicy zajęć poznali budowę i zasady działania współczesnego sprzętu w postaci aparatu rentgenowskiego i tomografu komputerowego. Zapoznali się ze sposobem wykonywania badań jak również kilkoro uczniów obejrzało wyniki swoich badań, które znajdowały się w archiwum. Uczestnicy zajęć poznali pracę radiologa. Uczniowie wyszli z zajęć z przekonaniem, ze nauka służy dobru, służy człowiekowi i warto rozwijać swoje zainteresowania oraz dążyć do odkrywania i ciągłego poznawania świata. Organizatorka zajęć pani Małgorzata Potomska serdecznie dziękuje paniom pracującym w pracowni radiologicznej za możliwość odbycia ciekawych zajęć, za poświęcony czas i udzielenie wyczerpujących odpowiedzi na pytania.

SP 2


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages