Sobota, 25 maja 2019. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Podniosłe święto powiatu i wspomnienie stulecia odzyskania niepodległości

2018-10-02 12:19:05 (ost. akt: 2018-10-02 13:32:21)
Oficjalni goście po wręczeniu pamiątkowych medali

Oficjalni goście po wręczeniu pamiątkowych medali

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W Nowym Mieście uroczyście obchodzono 20-lecie powstania samorządu powiatowego oraz 100-lecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj.

Uroczystości zapoczątkowała msza święta z udziałem gości spotkania w nowomiejskiej bazylice kolegiackiej. Potem dalsze uroczystości kontynuowano pod dachem Miejskiego Centrum Kultury.

Spotkanie poprowadziła Katarzyna Trzaskalska. Wśród wielu oficjalnych gości znaleźli się m.in. Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa i Agnieszka Warakomska-Poczobutt, dyrektorka biura wojewody.

Minutą ciszy uczestnicy spotkania uczcili pamięć zmarłych starostów powiatu nowomiejskiego — Zbigniewa Muchlińskiego oraz Wacława Derlickiego, a także radnych powiatowych — Franciszka Kołpackiego, Romana Fiszera, Jerzego Roszkowskiego i Eugeniusza Idziaka.

Uroczystość była okazja do uhonorowania odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej Henryka Rogozińskiego, działacza kultury z gminy Grodziczno i Jarosław Titza, kapelmistrza, również z gminy Grodziczno, który otrzymał dyplom ministra za zasługi w dziedzinie kultury.

Referat na temat polskich dróg do wolności, z podkreśleniem roli kobiet w historii, wygłosiła Barbara Przeradzka-Martko, dyrektorka nowomiejskiego ZS im. C.K Norwida. Z montażem słowno-muzycznym wystąpiła młodzież tejże szkoły.

Na pamiątkę uroczystości wręczono zaproszonym medale 20-lecie powstania samorządu powiatowego oraz 100-lecia odzyskania niepodległości. ul
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. nowomieszczanka #2594133 | 83.13.*.* 4 paź 2018 09:46

    Na zdjęciach wszystko ładnie i pięknie... A jak jet w rzeczywistości w naszym Powiecie pod władzą naszego Pana Starosty? 1. Szpital zadłużony, grozi nam zamknięcie ginekologii jeśli nie całego szpitala... 2. Większość środków zewnętrznych pozyskanych dzięki staraniom Pana Ziejewskiego, przynajmniej tak mi powiedziała koleżanka, która pracuje w Starostwie... 3. Po ogłoszeniu wyniku sądowego uniewinniającego Pana w sprawie współpracy ze służbami bezpieczeństwa PRL, stał się Pan, delikatnie mówiąc nieprzystępny a Pana EGO poszybowało daleko do góry... 4. Jedyną rzeczą na czym Pan Starosta się zna to OSP... 5. Pewnie jeszcze jest wiele innych rzeczy o których my zwykli ludzie nie wiemy.... A więc Panie Starosto czas na zmianę ponieważ potrzebny jest nam FACHOWIEC a nie polityk.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages