Poniedziałek, 10 sierpnia 2020. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Europejski Dzień Języków Obcych w szkole "Jedynce"

2018-10-01 18:35:15 (ost. akt: 2018-10-01 18:38:20)
Na koniec było podsumowanie zmagań i wręczenie nagród

Na koniec było podsumowanie zmagań i wręczenie nagród

Autor zdjęcia: SP 1

Dnia 26 września 2018 roku, po raz pierwszy w Szkole Podstawowej nr 1 w Nowym Mieście Lubawskim odbył się Europejski Dzień Języków Obcych.

Celem tego dnia było uświadomienie korzyści płynących z uczenia się języków obcych, podkreślenie ich roli i znaczenia w naszym życiu oraz zachęcanie do przełamywania barier językowych w prezentowaniu swoich umiejętności lingwistycznych przed społecznością szkolną.

Lekcje i przerwy miały formę zabaw i quizów językowych, w których za udział uczniowie zbierali pieczątki i drobne nagrody. Odbyła się wystawa państw, których języków uczymy się w szkole oraz konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii w dwóch kategoriach. Wśród uczniów klas piątych i szóstych pierwsze miejsce zdobyła Wiktoria Leszko, drugie miejsce zdobył Bartosz Dąbkowski, a trzecie Julian Kozłowski. Wśród klas siódmych i ósmych najlepszy okazał się Jakub Figurski, druga Natalia Kwiatkowska, a trzecie miejsce zajęła Nadia Grochowalska.

Ponadto nawiązaliśmy kontakt ze szkołą z Tarnopola (Ukraina) i rozmawialiśmy przez skypa z uczniami Natalii Trachuk. Uczniowie klasy 8a Kamil Gabiec oraz Ksawery Kuczkowski przeprowadzili sondę na temat znajomości języków obcych w naszej placówce. Po południu podsumowaliśmy konkursy, rozdaliśmy nagrody oraz wysłuchaliśmy uczniów śpiewających po angielsku i rosyjsku.

Europejski Dzień Języków Obcych przygotowali nauczyciele języków obcych: Dominika Dembieńska, Dorota Kasprowicz, Łukasz Leszczyński oraz Ewelina Niścigorska-Bojarska. Koordynatorem działań była Lucyna Ben Nasr. Dziękujemy za wspólną zabawę.

SP 1
Na koniec było podsumowanie zmagań i wręczenie nagród

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages