Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Uczniowie SP2 na spotkaniu „Zielona Polska” w Olsztynie

2018-10-01 16:55:58 (ost. akt: 2018-10-01 16:57:05)
Uczniowie "Dwójki"w Olsztynie

Uczniowie "Dwójki"w Olsztynie

Autor zdjęcia: SP 2

25 września 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście z paniami: Anitą Leliwą i Magdaleną Domżalską udali się do Olsztyna, żeby wziąć udział w spotkaniu edukacyjno-szkoleniowym z zakresu ochrony środowiska pt. „Zielona Polska”.

Wyjazd sponsorował Urząd Miejski w Nowym Mieście Lubawskim, a organizatorem wycieczki był Zespół Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim. Część edukacyjną poprowadził przyrodnik, dziennikarz telewizyjny pan Gerard Sawicki. Na spotkaniu, które odbyło się w hali Urania omawiano szereg zagadnień związanych z ochroną środowiska. Wpływ człowieka na naturalne środowisko; skarby polskiej przyrody; grzyby, rośliny i zwierzęta Polski; historia ochrony przyrody i ochrony środowiska w Polsce; gospodarka odpadami; problem smogu; bezpieczeństwo powodziowe i ochrona rzek w Polsce; ochrona różnorodności biologicznej; formy ochrony przyrody; profilaktyka „zdrowy tryb życia” to główne tematy, jakie omawiano podczas spotkania. Ostatnim punktem imprezy była część edukacyjno-rozrywkowa, którą wypełnił występ artystyczny. Uczestnicy spotkania wysłuchali największych hitów w wykonaniu zespołu MIG.

Mirosława Nowakowska SP2

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages