Czwartek, 23 stycznia 2020. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Jesienne Święto Latawca

2018-10-01 13:23:36 (ost. akt: 2018-10-01 13:27:24)
Podczas podsumowania zawodów latawcowych

Podczas podsumowania zawodów latawcowych

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Mieście odbyły się doroczne zawody latawcowe. Papierowe ptaki latały wysoko, a na koniec wszyscy uczestnicy wrócili do domów z upominkami.

Inicjatywa Święta Latawca liczy sobie już kilkanaście lat, co potwierdza Ryszard Krzemieniewski, organizator imprezy z ramienia MOSiR.

Zaproszenie do udziału w zabawie pojawiło się na łamach mediów i Facebooku, ale odzew mieszkańców Nowego Miasta i okolic, którzy chcieliby wziąć udział w zabawie był mizerny. Latawiec przyniosła tylko jedna osoba z Nowego Miasta. Przyjechali za to z opiekunami młodzi mieszkańcy Iławy, Lubawy, Rybna i Dębienia.

W ocenie Tadeusza Piwowarczyka, który od szeregu lat jest jurorem zawodów, zwycięzcami (ex aequo) latawców w kategorii skrzynkowych zostali Tobiasz Neumann i Bartosz Szeliga (obaj z Lubawy).

Kategorię latawców płaskich wykonanych ręcznie wygrała Natalia Kaszubska z Nowego Miasta, drugi był Tobiasz Neumann, a trzeci Bartosz Szeliga (obaj z Lubawy). Na czwartym miejscu znalazł się Jakub Oscheja z Iławy.
Wśród latawców gotowych pierwsze miejsce zajęła Natalia Karczewska z Rybna, przed (ex aequo) Markiem Kamińskim z Dębienia oraz Wiktorem Ostrowskim z Rybna. Trzeci był Aleksander Kamiński z Dębienia.

Swój upominek za logo umieszczone na latawcu przyznała również „Gazeta Nowomiejska”. Album o lotnictwie wojskowym otrzymał Tobiasz Neumann z Lubawy, którego lot latawca oceniono najwyżej.

Tradycyjnie wszyscy uczestnicy jesiennego spotkania, obdarowani zostali gradem upominków ufundowanych przez sponsorów. ul
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages