Wtorek, 21 maja 2019. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Ukrywał się pod fałszywym nazwiskiem. Znalazł go Interpol

2018-10-01 10:15:43 (ost. akt: 2018-10-01 11:08:13)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Współpraca policjantów z Nowego Miasta z policją angielską doprowadziła do ekstradycji do Polski 35-letniego mężczyzny poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości.

Mowa o 35-letnim mieszkańcu powiatu nowomiejskiego, który ma na swoim koncie przestępstwa kradzieży, włamania i przestępstwa z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Nowomiejscy policjanci wszczęli poszukiwania za mężczyzną w sierpniu 2016 roku. Okazało się jednak, że ten chcąc uniknąć więzienia ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości za granicą. Wystawiono za nim więc Europejski Nakaz Aresztowania.

Policjanci ustalili, że poszukiwany mężczyzna został zatrzymany i osadzony w zakładzie karnym w Wielkiej Brytanii. Sytuację utrudniał jednak fakt, iż odbywając tam karę pozbawienia wolności posługiwał się fałszywymi danymi personalnymi, stąd też tamtejsze władze więzienne nie zdawały sobie sprawy, że przebywa u nich poszukiwany ENA. Informację tę niezwłocznie za pośrednictwem Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP w Warszawie przekazano do Biura Interpolu w Manchesterze.

Tam po zweryfikowaniu danych przekazanych przez nowomiejskich policjantów potwierdzono, że przebywający tam osadzony mężczyzna to w rzeczywistości poszukiwany 35-letni mieszkaniec powiatu nowomiejskiego.

Wówczas wszczęto wobec niego procedurę ekstradycji do Polski. Pod koniec września zgodnie z obowiązującymi procedurami policjanci angielscy przekazali skazanego polskim policjantom, którzy przetransportowali go samolotem do kraju. Mężczyzna trafił do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe lata.


opr. mzal

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Zoro #2592366 | 188.146.*.* 1 paź 2018 19:21

  Utylizacja była by tańsza!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. bobek #2592148 | 176.221.*.* 1 paź 2018 13:37

  w areszcie śledczym spędzi najbliższe lata? Areszt śledczy jak sama nazwa wskazuje to nie więzienie dla wyrokowca :) to błysnął wiedzą tekściarz

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. bog #2592104 | 80.50.*.* 1 paź 2018 12:11

   co za kur" wa, bezmugowiec

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages