Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Wędkarskie Debiuty i Puchar Kapitana Sportowego

2018-09-28 22:58:15 (ost. akt: 2018-09-28 23:17:45)

Autor zdjęcia: Nadesłane

Wrzesień dobiega końca. Ten miesiąc był bogaty w imprezy wędkarskie, które zorganizowało koło PZW w Nowym Mieście. Odbyły się zawody dla młodzieży pn. Wędkarskie Debiuty oraz zawody spinningowe z łodzi o Puchar Kapitana Sportowego.

Wędkarskie Debiuty rozegrano już po raz drugi na wodzie Wyrobiska w Nielbarku. Młodzi wędkarze mogli wypróbować swoje umiejętności zdrowo rywalizując, a także integrując się nad wodą.

Dzięki sponsorom były to zawody bogate w nagrody dla wszystkich uczestników. Pogoda dopisała, a apetyt spowodowany świeżym powietrzem można było zaspokoić grochówką i kiełbaskami z ogniska — powiedział Paweł Wiśniewski z zarządu nowomiejskiego koła PZW.

Najlepszym w zawodach okazał się Patryk Cichocki z Nowego Miasta, przed Hubertem Suchockim z Szafarni i Hubertem Melerem z Nowego Miasta. Czwarty był Antoni Żurawski, a piąty Dawid Łobodziński (obaj z Nowego Miasta), a szósty Jakub Byszewski z Warszawy.

Kolejnymi zawodami, których organizatorem było nowomiejskie koło, to tradycyjny konkurs spinningowy ze środków pływających Puchar Kapitana Sportowego. Impreza odbyła się po raz siódmy na skarlińskiej wodzie.

Na tych zawodach nie można było narzekać na frekwencję wędkarzy, bowiem wystartowało ich aż 44. W tym roku zawody pierwszy raz odbyły się w klasyfikacji drużynowej. Team stanowił dwóch zawodników na łodzi — wyjaśnia Paweł Wiśniewski.

Tym razem Jezioro Skarlińskie obdarzyło uczestników, nie tylko wspaniałymi, jesiennymi widokami, ale i połowem. W pięciogodzinnych zmaganiach złowiono łącznie 4 szczupaki i 103 okonie. Jako, że zawody odbyły się na żywej rybie, cały połów został wypuszczony z powrotem do jeziora.

Najlepszym okazał się team Marek Rytka i Maciej Szymański (1 szczupak, 9 okoni). Drugie miejsce przypadło Markowi Dudalskiemu i Łukasz Sowa (16 okoni), a trzecie Wojciechowi Wardowskiemu wraz z Markiem Gehrke (15 okoni). Czwarte miejsce wywalczyli Marek Mazurowski i Andrzej Płecha (14 Okoni), a piąte Ryszard Plitt z Kazimierzem Mikuczeńskim (11 okoni). Szóste miejsce zdobyli Bogdan Chmielewski oraz Wojciech Ochlak (1 szczupak).
ul

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ze Skitna (nie lubię PSL) #2590901 | 83.9.*.* 29 wrz 2018 00:26

    A proces lustracyjny byłego posła Krzyśkowa to się skończył? Ktoś coś wie? On teraz prezesem jest znowu w agencji energetycznej? To prawda? Słyszałem, że on też w akwakulturze działa. Jak ktoś wie - wpisujcie. Bo gość kandyduje w wyborach. Chcemy rzetelnych informacji o nim.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages