Sobota, 25 maja 2019. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Uczniowie SP 2 w akcji „Sprzątanie świata”

2018-09-24 16:42:42 (ost. akt: 2018-09-24 16:44:57)
Uczniowie gotowi do "Sprzątania świata"

Uczniowie gotowi do "Sprzątania świata"

Autor zdjęcia: SP 2

Tegoroczna jubileuszowa akcja Sprzątanie świata – Polska 2018 przebiegała pod hasłem „Akcja – segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej” w terminie od 21 do 23 września. Włączyli się do niej również uczniowie nowomiejskiej "Dwójki".

W tym roku przypada 25 lat akcji sprzątania świata i 25 lat działalności Fundacji Nasza Ziemia. Ciekawą inicjatywą, jaką podjęła akcja, są odpadowe Wyzwania – w kolorach jak pojemniki do segregacji odpadów. Wyzwanie 1 – niebieskie polega na kampanii informacyjnej dla lokalnej społeczności. Celem akcji jest przeprowadzenie działań, dzięki którym w lokalnej społeczności zwiększy się ilość odpadów zbieranych w segregacji. Wyzwanie 2 – zielone przebiega pod hasłem: zbieramy, sprzątamy, nie śmiecimy. Celem tego wyzwania jest zbiórka niepotrzebnych telefonów komórkowych. Do „Sprzątania świata” jak co roku przystąpiła Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim. Koordynatorem akcji była pani Anna Gąsiorek. 20 września 2018 roku w szkolnej akcji „Sprzątania świata” uczestniczyli uczniowie klas: V c, IV b, IV c i V a. Do realizacji przedsięwzięcia otrzymaliśmy worki i rękawice od Urzędu Miejskiego. Nasi uczniowie sprzątali północne tereny Nowego Miasta Lubawskiego. Podczas zbierania śmieci, odpadów itp. uczniowie zauważyli, że jest ich z roku na rok coraz mniej.

Mirosława Nowakowska SP2


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages