Czwartek, 18 kwietnia 2019. Imieniny Apoloniusza, Bogusławy

Zjazd Absolwentów na 160-lecie nowomiejskiego liceum

2018-09-23 20:45:02 (ost. akt: 2018-09-24 15:01:32)
Przy mównicy Ewa Kubacka, organizatorka zjazdu

Przy mównicy Ewa Kubacka, organizatorka zjazdu

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Przez dwa dni w Nowym Mieście Lubawskim świętowano jubileusz 160-lecia liceum. W zjeździe absolwentów Zespołu Szkół im. C.K. Norwida wzięło udział około 600 osób, które przybyły z kraju i zagranicy.

W minioną sobotę, uroczystości zapoczątkowała msza święta w nowomiejskiej bazylice kolegiackiej, odprawiona w koncelebrze pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Suskiego z Torunia. W uroczystości religijnej wzięła udział liczna grupa absolwentów, samorządowcy i nauczyciele nowomiejskiego zespołu szkół. Po liturgii swoje artystyczne umiejętności zaprezentowali absolwenci liceum, laureaci ogólnopolskiego konkursu "Bliżej Norwida" w Warszawie. Organizatorzy za pośrednictwem portalu nowemiasto.wm.pl dziękują uczestnikom koncertu za czas poświęcony na przygotowania i za uświetnienie Jubileuszu i VI Zjazdu Absolwentów.

Po południu hala sportowa nowomiejskiej „Norwidówki” stała się wielką widownią, zapełnioną absolwentami różnych roczników. Bukietami kwiatów przywitano emerytowanych dyrektorów oraz nauczycieli. Każde wyczytane nazwisko wywoływało oklaski na stojąco.

Do gości przemówiła Barbara Przeradzka Martko, dyrektorka szkoły, która następnie wręczyła pamiątkowe medale wybite na jubileusz. Otrzymali je zasłużeni nauczyciele i absolwenci najstarszego rocznika.

Po zakończeniu oficjalnej uroczystości rozpoczęły się spotkania klasowe, a wieczorem bale poszczególnych roczników. Niektóre z nich trwały prawie do świtu. ul
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Absolwent #2587820 | 185.129.*.* 24 wrz 2018 17:43

    Świetna inicjatywa, świetna impreza! Szkoda tylko, że nie wszyscy pracownicy szkoły jak i uczniowie nie dostali podziękowania za pracę i wkład w organizację obchodów. Serdecznie pozdrawiam!

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages