środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Wycieczka naukowa uczniów SP2

2018-09-20 12:39:52 (ost. akt: 2018-09-20 12:43:40)
Młodzi naukowcy z SP 2 na wycieczce

Młodzi naukowcy z SP 2 na wycieczce

Autor zdjęcia: SP 2

13 września 2018 roku grupa 24 uczniów, którzy uczestniczą w zajęciach rozwijających z matematyki w ramach projektu WOW odbyła wycieczkę naukową do Torunia i Piwnic.

Podczas wycieczki uczniami opiekowały się panie: Małgorzata Potomska, Edyta Rogozińska i Anetta Gosik-Suchocka. W „Chemii w małej sali” młodzi naukowcy odbyli zajęcia laboratoryjne, podczas których samodzielnie wykonywali doświadczenia. W Piwnicy dla Partaczy uczestniczyli w warsztatach wypieku pierników. Na miejscu poznali nie tylko skład pierników, legendy o katarzynkach, ale także przyprawy korzenne i ich lecznicze zastosowanie. Po obiedzie wszyscy udali się do obserwatorium astronomicznego w Piwnicach. Przewodnikiem w obserwatorium był pracownik naukowy, który w bardzo obrazowy sposób przybliżył uczniom pojęcia: obserwacja astronomiczna, astronomia. Opisał budowę Układu Słonecznego oraz pokazał nowoczesny sprzęt używany do badań kosmosu. Uczniowie swoją postawą, zaciekawieniem wywarli na prowadzących zajęcia duże zadziwienie. Uczestnicy pełni wrażeń i nowych wiadomości wrócili do domów.

SP 2

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages