Nasze druhny zdominowały podium wojewódzkich zawodów pożarniczych

2018-09-17 09:47:29(ost. akt: 2018-09-17 10:00:41)

Autor zdjęcia: nadesłane

Znakomitą formą wykazały się druhny z OSP Gwiździny i Grodziczno, które zajęły pierwsze i drugie miejsce na zawodach w Lidzbarku Warmińskim.
Na VI Wojewódzkie Zawody Sportowo - Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych w Lidzbarku Warmińskim wybrały się aż trzy drużyny z powiatu nowomiejskiego. Byli to zwycięzcy powiatowi: OSP Grodziczno w kat. drużyn kobiecych i OSP Ostaszewo z kat. drużyn męskich. Do tego na zawody pojechały panie z OSP Gwiździny jako obrończynie tytułu.

Zawody zostały rozegrane na boisku w dawnej stolicy Warmii. Licznie zgromadzenia kibice, którzy przyjechali z drużynami, zapewnili gorący doping. Ostatecznie spośród 14 drużyn na najwyższym stopniu podium jako obrończynie tytułu stanęło 10 pań z OSP Gwiździny. Za nimi uplasowała się kolejna reprezentacja powiatu nowomiejskiego: OSP Grodziczno. W kategorii mężczyzn turniej na wysokiej piątej pozycji spośród dziewiętnastu drużyn zakończyła drużyna OSP Ostaszewo.

Zawody były sędziowane przez strażaków Państwowej Straży Pożarnej z całego województwa. Sędzią głównym był st. kpt. Mirosław Ochlak z PSP Nowe Miasto.