Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Obserwacji kilka na temat nauki języków obcych

2018-09-14 11:52:20 (ost. akt: 2018-09-14 11:47:37) Artykuł sponsorowany
Miedzynarodowa grupa projektowa z wizytą w ANGOLU 2017

Miedzynarodowa grupa projektowa z wizytą w ANGOLU 2017

Możliwości rzetelnej nauki języków, a szczególnie angielskiego, teoretycznie nie brakuje. A jednak rzadko spotyka się osoby, które na zakończenie edukacji obowiązkowej mogą pochwalić się znajomością języka na poziomie komunikatywnym. Warto korzystać z usług szkół językowych takich jak ANGOL z Nowego Miasta.

Statystycznie, Polacy zajmują wysokie miejsce w Europie jeśli chodzi o znajomość języków, ale w mniejszych miejscowościach znajomość języków jest o wiele niższa. Młody człowiek, który wybiera się w przyszłości na studia i dalej "w świat", będzie musiał konkurować o miejsce na uczelni, a potem o dobrą pracę. Dlatego nauki języków obcych nie można odkładać na potem, ani zaniedbywać wcześniej zdobytych umiejętności.

Niestety, spora grupa młodzieży - i dorosłych - żyje w przekonaniu, że języki obce to coś co im się nigdy nie przyda, a w razie konieczności wystarczy posłużyć się ogólnodostępnymi narzędziami do komunikacji i "jakoś to będzie". I tu zła wiadomość: tyle wystarczy być może, żeby poradzić sobie prostych codziennych sytuacjach życiowych (zamówić kawę i ciastko w kawiarni lub zapytać o drogę), ale osoba bez solidnej znajomości angielskiego zawsze będzie czuć się niekomfortowo w środowisku międzynarodowym.

Wraz ze wzrostem pozycji społecznej i ekonomicznej, Polacy coraz więcej podróżują i chcą być traktowani jak obywatele świata, ale trudno za obywatela świata uznać kogoś kto nie potrafi się skutecznie komunikować. Co gorsza, problemy z precyzyjną komunikacją często stanowią realną przeszkodę w rozwijaniu biznesu i kariery. Ludzie, którzy odnieśli sukces, ale zaniedbali naukę języków, są skazani na ciągłe korzystanie z usług tłumacza lub muszą zapomnieć o ambitnych planach. Brak wiedzy jest po prostu bardzo kosztowny. Dlatego coraz więcej osób sukcesu wraca do nauki i zaczyna doceniać zalety edukacji językowej oraz coraz bardziej dba o rozwój swoich dzieci. Zdobyta wiedza szybko procentuje, ponieważ znajomość języków obcych znakomicie ułatwia funkcjonowanie w świecie.

Tutaj warto pamiętać, że wyznacznikiem poziomu na którym można uznać język za opanowany jest poziom określany przez Radę Europy jako B2. W przypadku angielskiego, na zbliżonym poziomie znajduje się polska matura na poziomie rozszerzonym oraz pierwszy znaczący egzamin powszechnie uznawany na całym świecie, znany obecnie jako FIRST, a wcześniej jako FCE. Osiągnięcie takiego poziomu zaawansowania wymaga zwykle 500 do 700 godzin solidnej nauki, lub przeciętnie około 5 lat w przypadku osoby początkującej. Warto zaznaczyć, że w dużych miastach w Polsce średnia wieku wśród osób podchodzących do tego egzaminu oscyluje wokół 12-13 lat, ale w małych miejscowościach taki poziom osiągają już tylko jednostki. Nie wszyscy są też świadomi faktu, że wkrótce znajomość co najmniej jednego języka europejskiego poziom B2 może być wymagana od wszystkich urzędników państwowych, w tym od nauczycieli szkół i przedszkoli.

Nauka i doskonalenie umiejętności językowych to długi i niełatwy proces, ale przy odpowiednim podejściu i pod okiem doświadczonego lektora może być równie skuteczny, co przyjemny. Jest wiele sposobów na naukę języka, ale wbrew obecnym trendom, jednym z najskuteczniejszych są nadal tradycyjne kursy językowe. Dobre szkoły językowe pracują według sprawdzonych metod, które przy odpowiednim podejściu gwarantują sukces - odpowiednia liczba zajęć w małych grupach, regularny kontakt z innymi słuchaczami, regularne prace domowe, testy, egzaminy wewnętrzne i możliwość przygotowania do egzaminu zewnętrznego - a wszystko to w przyjemnej i stymulującej atmosferze wśród osób, którym przyświeca ten sam cel. Gwarantowana jest też ciągłość nauki, co jest szczególnie ważne dla osób, które edukację szkolną mają już za sobą, a pragną doskonalić się na wyższych poziomach zaawansowania.

Tak działa również Szkoła Językowa ANGOL, która już do 16 lat oferuje możliwość doskonalenia umiejętności językowych. W tym czasie z naszych usług edukacyjnych skorzystało już ponad 2000 osób, w tym osoby znane i szanowane w lokalnej społeczności: przedsiębiorcy, nauczyciele, urzędnicy, lekarze, księża, przedstawiciele służb mundurowych i wielu innych zawodów, oraz całe pokolenie dzieci i młodzieży z naszego powiatu. Zebraliśmy również mnóstwo cennych doświadczeń, również w trakcie licznych zagranicznych podróży prywatnych i zawodowych.

Poza nauczaniem języków, od roku 2008 zorganizowaliśmy wiele szeroko pojętych imprez edukacyjnych i kulturalnych: warsztaty i wystawy fotograficzne z Wojtkiem Koykosem i florystyczne z Izą Tkaczyk, kilka edycji warsztatów Eurodesk dla młodzieży, konferencje metodyczne dla nauczycieli, oraz wymianę młodzieżową w Wielkiej Brytanii, z której w roku 2011 skorzystało dziesięcioro naszych uczniów. Ponadto, nasi lektorzy wzięli udział w licznych szkoleniach i projektach międzynarodowych, m.in. w Grecji, Francji, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Co ciekawe, od roku 2014, trzykrotnie zorganizowaliśmy trasy koncertowe brytyjskiej grupy bluesowej The Lewis Hamilton Band, której członkowie regularnie odwiedzają naszą szkołę, aby spotkać się z naszym słuchaczami. W roku 2018 lub 2019 planujemy wycieczkę do Wielkiej Brytanii dla naszych słuchaczy.

To wszystko pokazuje że ANGOL to o wiele więcej niż tylko szkoła językowa, a nasi lektorzy, poza wiedzą czysto językową, mają naprawdę wiele do zaoferowania swoim słuchaczom. Jeżeli jesteś zainteresowany, zgłoś się do nas już dziś. Pierwsze zajęcia na tegorocznych kursach zaczynamy już wkrótce.

Wszelkie informacje można uzyskać w naszym biurze oraz na www.angol24.pl. Zapraszamy!Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages