Sobota, 23 marca 2019. Imieniny Feliksa, Konrada, Zbysławy

Trzynastoletni Olek, zawodnik taekwon-do z Nowego Miasta, wystartuje w Dubrowniku na Mistrzostwach Europy

2018-09-12 22:52:21 (ost. akt: 2018-09-12 23:16:30)
Aleksander Wiśniewski, uczy się Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Mieście

Aleksander Wiśniewski, uczy się Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Mieście

Autor zdjęcia: Nadesłane

Aleksander Wiśniewski, uczy się Szkole Podstawowej nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim. Trenuje taekwon-do od 2 lat i teraz został zakwalifikowany do kadry narodowej. Zdolny zawodnik pojedzie na Mistrzostwa Europy.

Aleksander Wiśniewski uczestniczył w zgrupowaniu kadry narodowej taekwon-do w Węgierskiej Górce. Tam oficjalnie wręczono mu nominacje, jako członka kadry narodowej. Aktu tego dokonał Ireneusz Raś, przewodniczący sejmowej komisji kultury fizycznej, sportu i turystyki oraz Piotr Gąsior, prezes polskiej federacji taekwon-do.

Właśnie w Węgierskiej Górce Olek przez kilka dni szlifował swoje umiejętności pod okiem trenerów przed kolejnym sezonem oraz Mistrzostwami Europy w Dubrowniku, które odbędą się pod koniec października.

Olek obecnie ma 13 lat, trenuje od września 2016 roku, czyli zaledwie 2 lata od czasu kiedy szkoła nauki sztuki walki Taekwon-do Gromowski zaczęła swoją działalność na terenie Nowego Miasta. Trenerem grupy jest Łukasz Gromowski.

Warto wspomnieć, że wiosną, podczas zmagań na szczeblu wojewódzkim i na mistrzostwach Polski w Kaliszu, młody mieszkaniec miasta, odniósł sukcesy i zdobył wysokie notowania, co po podsumowaniu zakwalifikowało go do kadry narodowej i reprezentowania Polski podczas mistrzostw Europy w Chorwacji.
Nic, tylko gratulować i czekać na medale Mistrzostw Europy. ul
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages