Wtorek, 29 września 2020. Imieniny Michaliny, Michała, Rafała

Dobry zwyczaj — moda na noszenie elementów odblaskowych

2018-09-12 17:58:02 (ost. akt: 2018-09-12 18:01:36)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Uczniowie klas pierwszych ze szkół podstawowych Nowego Miasta Lubawskiego zostali obdarowani „bezpiecznymi gadżetami” w związku z akcją pod hasłem „Bądź widoczny — bądź bezpieczny”. Impreza odbyła się w nowomiejskiej Szkole Podstawowej nr 3.

Na spotkanie, oprócz 150-osobowej grupy pierwszaków” z trzech szkół podstawowych miasta, skorzystali przedstawiciele policji, straży miejskiej, oddziału olsztyńskiego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, firmy Szynaka Meble i Inspekcji Transportu Drogowego. Był także Józef Blank, burmistrz miasta. Krótką pogadankę z pytaniami do maluchów przeprowadziła mł. asp. Ludmiła Mroczkowska z nowomiejskiej policji.

Jednak najbardziej oczekiwanym momentem przez małych gości był moment wręczania kamizelek, chust, opasek i elementów odblaskowych i wydawnictw przez osoby oficjalne, które przybyły na spotkanie. Maluchy miały również okazję obejrzeć pojazdy przedstawicieli służb, które uczestniczyły w imprezie.

Kamizelki ufundował Urząd Miejski, chusty w jaskrawych kolorach, firma Szynaka Meble, a wydawnictwa i inne elementy odblaskowe oddział generalnej dyrekcji dróg. Resztę gadżetów otrzymał od sponsorów Ryszard Krzemieniewski, koordynator imprezy.

Koordynator imprezy podkreśla, że celem spotkania było propagowanie przepisów bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród dzieci, a także właściwych zachowań w czasie drogi do i ze szkoły. Dodaje, że była to także promocja „mody” na noszenie elementów odblaskowych. ul


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages