Sobota, 23 marca 2019. Imieniny Feliksa, Konrada, Zbysławy

Rozpoczęcie roku szkolnego w nowomiejskiej szkole "Jedynce"

2018-09-04 14:01:47 (ost. akt: 2018-09-04 21:29:08)
Podczas uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego w nowomiejskiej "Jedynce"

Podczas uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego w nowomiejskiej "Jedynce"

Autor zdjęcia: SP 1

3 września 2018 roku o godzinie 10.00 w nowomiejskiej „Jedynce” rozległ się dzwonek inaugurujący nowy rok szkolny 2018/2019.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: gospodarz miasta - Burmistrz Józef Blank, Przewodniczący Rady Miejskiej Marcin Deja, Radni Miejscy: Adam Kłosowski, Wojciech Kłosowski, Adam Straus i Mieczysław Kubacki, Ksiądz Proboszcz Zbigniew Markowski oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Anna Moczadło.

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Jerzy Resicki skierował do wszystkich ciepłe słowa – życzył dużo wytrwałości w dążeniu do celów i samych wspaniałych ocen. Poinformował przybyłych o zmianach w szkole, do których doszło w czasie wakacji. Przeprowadzono prace, które zdecydowanie zmieniły wizerunek sali gimnastycznej, w pomieszczeniach piwnicznych powstały dwie nowe sale – choreograficzna oraz projekcyjna.

Wiele ciepłych słów usłyszeliśmy z ust zaproszonych gości. Burmistrz Józef Blank życzył uczniom sukcesów, zachęcał do udziału w dodatkowych zajęciach, które będą organizowane w nowym roku szkolnym oraz do intensywnej pracy, dzięki której sukcesy wychowanków rozsławią szkołę i miasto poza jego granicami. Ksiądz Proboszcz przestrzegał uczniów przed nadmiernym korzystaniem z internetu, który może mieć zgubny wpływ na dzieci. Wspólną modlitwą wprowadził całą społeczność szkolną w nowy rok szkolny.

Podczas oficjalnej uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego Burmistrz Miasta Józef Blank i Przewodniczący Rady Miejskiej Marcin Deja uroczyście przekazali kluczyki i dokumenty do nowego samochodu. Inwestycja, na którą środki w tegorocznym budżecie zabezpieczyła Rada Miasta, zastąpiła wysłużone auto. Nowym nabytkiem „Jedynki” będą dowożone obiady do wszystkich nowomiejskich szkół podstawowych i przedszkoli, ponieważ dwie kuchnie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego zabezpieczają catering dla pozostałych placówek oświatowych mieszczących się na terenie Nowego Miasta Lubawskiego.

W roku szkolnym 2018/2019 w naszej szkole naukę rozpoczyna czterysta czterdzieścioro dwoje uczniów, którzy będą się uczyć w dwudziestu oddziałach. Pracę rozpoczęli nowi nauczyciele. Panie: Dorota Kasprowicz, Kamila Fabisiak, Dominika Dembieńska, Justyna Małek - Kamińska i Sylwia Zielińska oraz panowie: Andrzej Wądołowski i Artur Marcfeld.
Po części oficjalnej uczniowie udali się do klas na pierwsze w tym roku szkolnym spotkania z wychowawcami.

Ewelina Niścigorska-Bojarska SP 1


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages