Wtorek, 20 listopada 2018. Imieniny Anatola, Edyty, Rafała

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w SP2

2018-09-03 18:07:34 (ost. akt: 2018-09-03 18:11:59)
Uczniowie nowomiejskiej szkoły "Dwójki" podczas rozpoczęcia roku szkolnego

Uczniowie nowomiejskiej szkoły "Dwójki" podczas rozpoczęcia roku szkolnego

Autor zdjęcia: SP 2

3 września 2018 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka.

Ceremonię rozpoczęło wprowadzenie sztandaru Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka oraz odśpiewanie hymnu państwowego.

Na uroczystość, którą poprowadziły panie: Małgorzata Fijałkowska i Magdalena Grabowska przybyli uczniowie wraz ze swoimi rodzicami. Galę zaszczycili swoją obecnością: Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Józef Blank, Przewodniczący Rady Miejskiej pan Marcin Deja, radni miejscy - pani Mirosława Czernysz oraz panowie: Adam Kłosowski, Andrzej Nadolski, Kazimierz Zgliczyński i Przewodnicząca Rady Rodziców pani Brygida Karczyńska.

Z końcem września mija kadencja Prezydium Rady Rodziców. Dyrektor Zespołu Szkół pan Zbigniew Domżalski podziękował Radzie Rodziców i Przewodniczącej pani Brygidzie Karczyńskiej za zaangażowanie, współpracę i pracę na rzecz naszej placówki a przede wszystkim na rzecz uczniów naszej szkoły.

Następnie z okolicznościowym przemówieniem wystąpił Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej pan Zbigniew Domżalski. Gospodarz placówki przywitał i przedstawił dziesięcioro nowych nauczycieli. Wspomniał, że obok wychowania i jakości kształcenia nadrzędnym celem będzie współpraca z rodzicami. Dyrektor Zespołu Szkół poinformował zebranych o nowych przedsięwzięciach. Placówka wzbogaciła się o wspaniałą pracownię muzyczno-plastyczną, która będzie służyła uczniom szkoły podstawowej i uczniom szkoły muzycznej. Drugą pracownią jest pracowania informatyczna z 16 stanowiskami, z nowoczesnymi laptopami oraz tablicą interaktywną.

W roku szkolnym 2018/2019 wszyscy uczniowie klas IV – VIII będą mieli swoje szafki. Od 1 września 2018 roku szkoła nasza ma już Internet o prędkości przesyłu danych 100 mb/s. W bieżącym roku szkolnym wszyscy uczniowie będą mogli skorzystać z dodatkowych zajęć.

Od października rozpoczynamy ogromny projekt unijny, w związku z którym będziemy realizowali zajęcia na miarę szkoły przyszłości z robotyki z programowaniem, języków obcych zakończonych egzaminem TELC, matematyki, fizyki, biologii, geografii, chemii i wielu innych. Będą także zajęcia szachowe, muzyczne, plastyczne, sportowe: zapasy, siatkówka, gimnastyka sportowa i lekkoatletyka dla klas I – III.

Dyrektor Zespołu Szkół pan Zbigniew Domżalski podziękował Radzie Miejskiej i Burmistrzowi Nowego Miasta Lubawskiego panu Józefowi Blankowi za wspieranie i ogromne zaangażowanie w rozwój naszej placówki. Gospodarz placówki życzył uczniom, rodzicom , nauczycielom oraz pracownikom szkoły samych sukcesów, wiele wytrwałości oraz spełnienia wszystkich marzeń i planów. Następnie głos zagrał Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Józef Blank, który również przekazał zgromadzonym najlepsze życzenia na nowy rok szkolny.

Mirosława Nowakowska SP2


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages