Poniedziałek, 20 stycznia 2020. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Nowomiejskie placówki oświatowe przed pierwszym dzwonkiem

2018-08-29 15:23:09 (ost. akt: 2018-08-29 15:39:48)
W przedszkolu trwają prace remontowe związane z powstaniem żłobka

W przedszkolu trwają prace remontowe związane z powstaniem żłobka

Autor zdjęcia: Fot. Nadesłane

Niebawem rozpocznie się nowy rok szkolny 2018/2019. Sprawdziliśmy jak są do niego przygotowane placówki oświatowe w Nowym Mieście Lubawskim.

W czasie wakacji w placówkach oświatowych wykonywane są remonty, odświeżane są pomieszczenia. Podobnie było w nowomiejskich placówkach oświatowych. W trzech szkołach podstawowych i w Przedszkolu Miejskim przeprowadzono wiele prac remontowych i odświeżających.

Szkoła Podstawowa nr 1
W Szkole Podstawowej nr 1 przy ulicy Jagiellońskiej w Nowym Mieście przeprowadzono prace odświeżające w sali gimnastycznej, zaadoptowano pomieszczenia piwniczne na salę taneczną i salę projekcyjną. Przeprowadzono też konserwację boiska sportowego do gry w piłkę nożną.

Szkoła Podstawowa nr 2
W czasie przerwy wakacyjnej również w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej przy nowomiejskiej ulicy Tysiąclecia wykonano prace dostosowujące placówki do nowego roku szkolnego. W klasach pomalowano ściany, w szatniach wykonywano szafki dla uczniów, w bibliotece szkolnej opisywane są darmowe podręczniki dla najmłodszych uczniów.

Szkoła Podstawowa nr 3
W budynkach Szkoły Podstawowej nr 3 przy ulicy Działyńskich w kilku klasach pomalowano ściany, na korytarzach położono płytki ceramiczne, wykonano nowe ogrodzenie terenu boiska szkolnego i wykarczowano zarośla, by wygospodarować miejsce na przyszkolny plac zabaw dla najmłodszych.

Przedszkole Miejskie
W Przedszkolu Miejskim trwają jeszcze prace remontowo - budowlane związane z przystosowaniem pomieszczeń na potrzeby utworzenia żłobka w Nowym Mieście Lubawskim.

Kilka dni temu wszystkie nowomiejskie placówki oświatowe odwiedził burmistrz Józef Blank, by sprawdzić ich stan gotowości do przyjęcia wraz z nowym rokiem szkolnym przedszkolaków i uczniów. Rozmawiał z dyrektorami szkół i pracownikami przeprowadzającymi remonty. Gospodarz miasta z zadowoleniem przyjął informację dyrektorów o zakresie i zaangażowaniu prac remontowych i działań zmierzających do poprawy stanu miejskich jednostek oświatowych przed zbliżającym się rokiem szkolnym.

Grażyna Jonowska
W przedszkolu trwają prace remontowe związane z powstaniem żłobka

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. wielki leb #2570042 | 77.87.*.* 2 wrz 2018 12:01

  ty jednak kretyn jestes

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Obsobs #2568562 | 185.129.*.* 31 sie 2018 08:22

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Temat zapchajdziurka. Panie Blank wszystkie szkoły w Polsce są przygotowane do rozpoczęcia roku szkolnego szkolnego. NML nie jest tu żadnym wyjątkiem. Wielkie halo, że wymalowano klasę. Może zamiast oglądać ściany zająć się problemem nauczycieli, bo kolejni zrezygnowali z pracy. Pytanie dlaczego. Czy znowu czekają sprawy w sądzie. Zaczynamy z tego płynąć, na razie w województwie.

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages