Wtorek, 10 grudnia 2019. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Miejskie Centrum Kultury i Manufaktura Zawodów Dawnych oficjalnie otwarte

2018-08-25 13:20:10 (ost. akt: 2018-08-25 13:24:46)
Moment uroczystego przecięcia wstęgi

Moment uroczystego przecięcia wstęgi

Autor zdjęcia: Grażyna Jonowska

Nastąpiło uroczyste otwarcie zrewitalizowanego budynku Miejskiego Centrum Kultury – Manufaktury Zawodów Dawnych w Nowym Mieście Lubawskim.

Po powitaniu gości przez Marka Borkowskiego, dyrektora MOSiR, prowadzącego imprezę, przyszedł czas na przecięcie wstęgi przez Gustawa Marka Brzezina — marszałka województwa warmińsko – mazurskiego, Józefa Blanka – burmistrza Nowego Miasta, przedstawicieli wykonawcy prac i MCK. Potem kilka słów powiedział marszałek, gospodarz Nowego Miasta, starosta Andrzej Ochlak i przedstawiciele wykonawcy prac. Wszyscy wyrazili radość z inwestycji, która służyć będzie mieszkańcom Nowego Miasta. Wiele gratulacji otrzymała też Katarzyna Olęcka, dyrektorka MCK, której życzono wielu inicjatyw i imprez w odnowionym obiekcie. Swoją wdzięczność wyrazili też pracownicy MCK, którzy przekazali okazjonalne podziękowania osobom i firmom, które wsparły instytucję podczas remontu i po jego zakończeniu. Podkreślali, że dzięki przebudowie i kompleksowemu remontowi budynku, poszerzyła się przestrzeń organizacyjna i logistyczna instytucji. Zebrani obejrzeli film przedstawiający modernizację budynku Miejskiego Centrum Kultury przystosowanego do wymogów użytku publicznego i prace związane z zaadaptowaniem pomieszczeń do prowadzenia nowej działalności w ramach Manufaktury Zawodów Dawnych. Następnie obiekt poświęcił ks. Zbigniew Markowski, proboszcz nowomiejskiej parafii, po czym wszyscy wyruszyli oglądać poszczególne pomieszczenia. Przy okazji można było zobaczyć wystawę archiwalnych zdjęć obrazujących działalność centrum kultury.
Uroczystość uświetniła orkiestra dęta działająca przy MCK pod kierunkiem Jarosława Titza.
Grażyna Jonowska


KONCERT NA OTWARCIE
A już w najbliższą niedzielę, 26 sierpnia, o godz. 17 w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury odbędzie się koncert olsztyńskiego zespołu kameralnego „Pro Musica Antiqua”.
Imprezę zaplanowano na otwarcie i oddanie do dyspozycji mieszkańcom zmodernizowanego budynku Miejskiego Centrum Kultury mieszczącego się przy ul. 19 Stycznia 17a. Wstęp na koncert jest darmowy.
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages