Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Liczni rowerzyści przybyli na otwarcie ścieżki

2018-08-22 15:54:25 (ost. akt: 2018-08-28 21:15:55)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W dzisiejszą środę oficjalnie otwarto ścieżkę rowerową biegnącą przez Nowe Miasto po dawnym torowisku kolejowym. Trakt liczy sobie 1840 metrów.

Na otwarcie przybyli oficjalni goście, a wśród nich Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa i Andrzej Ochlak, starosta nowomiejski wraz z Katarzyna Trzaskalska, wicestarostą. Na miejscu był Józef Blank, burmistrz miasta i gospodarz uroczystości wraz z niektórymi radnymi, szefowie jednostek organizacyjnych miasta oraz powiatu, a także osoby zaangażowane w realizację inwestycji.

Na otwarciu pojawiło się także wielu rowerzystów, którzy zechcieli uczestniczyć w otwarciu traktu, przeznaczonego właśnie dla nich. Głos zabierał burmistrz Józef Blank i marszałek Gustaw M. Brzezin.. Po przecięciu wstęgi wszyscy rowerzyści (było ich około stu) otrzymali drobne pamiątki od marszałka i burmistrza i ruszyli na trasę.

Pewne kontrowersje wzbudza jednak fakt, że pewien fragment ścieżki (w rejonie dawnej stacji kolejowej) jest niedokończony. Gospodarz miasta wyjaśnił, że odcinek ten zostanie zrobiony. Mówił, ze jest dopracowywana koncepcja tego terenu i z czasem znajdą się w tym miejscu postój autobusów, parking, plac zabaw i plenerowa siłownia. — Nie chcielibyśmy niszczyć tego, co byłoby zrobione — dodał burmistrz.

Pod jezdnią ścieżki zamontowano pętle indukcyjne, liczące przejeżdżające rowery. Średnio porusza się tam 450 rowerzystów w ciągu doby. Był jednak dzień rekordowy, kiedy w rejonie ulicy Kolejowej przejechało 850 osób. ul


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages