Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Kto wygra wybory? Podajemy kandydatów na wójtów i burmistrza

2018-08-20 13:33:06 (ost. akt: 2018-09-03 14:26:29)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Ruszyła kampania wyborcza. Część kandydatów jest bezpartyjna, inni startują z komitetów partyjnych. Kto będzie rządził w powiecie nowomiejskim?

W ubiegłym tygodniu ruszyła kampania wyborcza. Na giełdzie potencjalnych kandydatów pojawiają się kolejne nazwiska. Przedstawiamy wybór oparty o źródła redakcji. Część kandydatur nie została jeszcze oficjalne ogłoszona i jest w fazie spekulacji. W razie komentarzy i uwag zapraszamy do przesyłania korespondencji pod adres nowemiasto@wm.pl.

Nowe Miasto Lubawskie
W tym momencie swoje kandydatury ogłosili zasiadający na fotelu burmistrza od dwóch kadencji Józef Blank oraz reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość brodnicki przedsiębiorca Piotr Piątek. Prawdopodobna jest także kandydatura nowomiejskiego trenera lekkoatletycznego i nauczyciela Leona Prusakowskiego.

gmina Biskupiec
W gminie Biskupiec kandydować będzie obecny wójt Arkadiusz Dobek. Nie ma jeszcze potwierdzenia kandydatury z Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Prawa i Sprawiedliwości. Swój komitet założył również Mariusz Milewski, który prawdopodobnie stanie do walki o fotel wójta.

gmina Grodziczno
W gminie Grodziczno w szranki o drugą kadencję ma stanąć obecny wójt Tomasz Szczepański. Według naszych informacji trwają negocjacje o poparciu jego osoby przez Prawo i Sprawiedliwość. Jego kontrkandydatką najprawdopodobniej będzie obecna wicestarosta Katarzyna Trzaskalska.

gmina Kurzętnik
W gminie Kurzętnik zapowiada się najwięcej kandydatur. O kolejną kadencję wystartuje obecny wójt Wojciech Dereszewski. Jego konkurentem ma być Marek Ząbkiewicz, przedsiębiorca z Lipowca. Prawdopodobnie o fotel wójta zawalczy także Adam Głowacki, obecny radny powiatowy.

gmina Nowe Miasto Lubawskie
Tu również obecny wójt Tomasz Waruszewski ponowi swoje starania o trzecią kadencję. Krążyły informacje o kontrkandydaturze Łukasza Bartkowskiego z ramienia PiS. Wicedyrektor olsztyńskiego KOWR ma jednak startować do sejmiku województwa.

SEJMIK WOJEWÓDZTWA

Przypomnijmy, że najbliższe wybory odbędą się już według nieco zmienionych zasad, bo w styczniu znowelizowano ustawę, wprowadzając m.in. dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów miast oraz wydłużając z 4 do 5 lat kadencję organów samorządowych (wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast, rady gmin, powiatów i sejmiki województw)

Chcemy poznać waszą opinię na temat wyników zbliżających się wyborów!

Kto wygra wybory do sejmiku województwa warmińsko - mazurskiego?
Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna)
37.08%
Zjednoczona Prawica (PiS, Porozumienie, Solidarna Polska)
39.89%
PSL
15.17%
inne ugrupowanie
7.87%


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages