Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Poznaliśmy wstępne koncepcje Ogrodu Róż i parku miejskiego

2018-08-09 14:44:36 (ost. akt: 2018-08-10 12:19:22)

Autor zdjęcia: Marcin Zalewski

W Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące koncepcji na rewitalizację najważniejszych terenów zieleni w Nowym Mieście.

Na spotkaniu zebrało się kilkanaście osób: urzędnicy, radni oraz zainteresowani mieszkańcy. Projektanci wybrani w przetargach zaprezentowali swoje koncepcję na rewitalizację Ogrodu Róż oraz tzw. Dużego Parku. Padło wiele pytań ze strony społecznej. Szerszy opis spotkania zostanie przedstawiony w piątkowym wydaniu "Gazety Nowomiejskiej" z dnia 17 sierpnia. Tutaj zapraszamy do streszczenia z opisu zaprezentowanych koncepcji.
_

_
Jako pierwszy został omówiony projekt parku miejskiego przygotowany przez Biuro Inżynieryjne Anna Gontarz-Bagińska. Ich praca będzie kosztować władze 99.630 zł. Projekt przygotowany w gdańskiej pracowni zakłada poprowadzenie ścieżek dawnymi śladami. W miejscu po amfiteatrze ma powstać nowa przestrzeń do kameralnych koncertów, a obok znajdzie się rozbudowany plac zabaw i rekreacji. W górnej części parku planowane są altany, wiele ławek oraz siłownia plenerowa. Ważnym punktem jest pomysł wieży widokowej, która miałaby stanąć w miejscu, gdzie niegdyś mieściła się kawiarnia. Park ma zostać oświetlony i monitorowany. Projektanci zapewniali, że ograniczą wycinkę drzew do minimum.
_
_

_
Druga część spotkania dotyczyła Ogrodu Róż. Za jego koncepcję odpowiedzialna jest Autorska Pracownia Architektury CAD z Warszawy, która za projekt zainkasuje 60.270 zł. Pomysły projektantów ze stolicy były o wiele bardziej odważne. Zaproponowano usunięcie wielu drzew oraz likwidację placu zabaw. W zamian znalazłoby się tam miejsce na scenę oraz 200 miejsc siedzących, fontanna z podestem dla dzieci oraz rozległe kobierce róż i pergole. Przywrócona miałaby być również oś widokowa parku.

Obie koncepcje zostały omówione przez uczestników spotkania. Padło wiele pytań, m. in. o rolę dzieci jako uczestników ogrodu róż, kwestię dostępu do cmentarza komunalnego czy kosztorys zadań. Opiszemy je w wydaniu papierowym.

Po spotkaniu uwagi i wnioski zostaną omówione i wprowadzone do projektów. Za około miesiąc powinny być przygotowane ostateczne koncepcje rewitalizacji, a jeszcze w tym roku wnioski o dofinansowanie mają wpłynąć do Urzędu Marszałkowskiego. Będziemy z uwagą śledzić te kluczowe dla jakości życia w mieście inwestycje.

mzalCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages