Sobota, 23 marca 2019. Imieniny Feliksa, Konrada, Zbysławy

Kajakami z Partęczyn do Chełmna

2018-07-08 00:59:37 (ost. akt: 2018-07-08 01:09:39)
Migawka z ubiegłorocznej imprezy

Migawka z ubiegłorocznej imprezy

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Już 58 raz odbędzie się Międzynarodowy Spływ Kajakowy „ Pojezierzem Brodnickim – Drwęcą – Wisłą” w dniach od 28 lipca do 11 sierpnia. Jest szansa na udział w tym kultowym spływie, może ktoś się zdecyduje?

Impreza praktycznie rozpocznie się od zbiórki uczestników spływu w siedzibie klubu dnia 28 lipca. Następnie, po uroczystościach otwarcia spływu, uczestnicy przejadą autobusami do miejsca startu w Partęczynach.

O godzinie 16 kajakarze wypłyną na jezioro Wielkie Partęczyny i dotrą do plaży ośrodka. Tam nastąpi tradycyjne spotkanie z władzami samorządowymi Nowego Miasta oraz gminy Kurzętnik oraz innymi gośćmi. Następnie rozpocznie się część festynowa — m.in. wyścigi kajakowe, przeciąganie liny w wodzie oraz zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Pod wieczór przewidziana jest zabawa taneczna.

Kolejny dzień spływu — 29 lipiec, to trasa z jeziora Wielkie Partęczyny do Łąkorza i z powrotem na wody Wielkich Partęczyn. Po obiedzie odprawiona zostanie msza święta w intencji wodniaków.

Dnia 30 lipca spływ ruszy z Partęczyn do Bachotka. Dalej, kolejnym etapem spływu będzie Brodnica. Zakończenie 58 Międzynarodowego Spływu Kajakowego nastąpi 11 sierpnia w Chełmnie.

Przypomnijmy, że organizatorem spływu jest Klub Turystów Wodnych z Chełmna z komandorem Wiesławem Boltem. Celem imprezy, który przyświeca organizatorom jest czynny wypoczynek na wodzie, propagowanie szlaków wodnych, popularyzacja kwalifikowanej turystyki kajakowej jako aktywnej formy wypoczynku, a także integracja kajakarzy z kraju i z zagranicy.

Być może w tym roku na udział w spływie zdecyduje się ktoś z miłośników wodniackiej przygody z terenów nowomiejskich. Szczegółowe informacje można uzyskać dzwoniąc pod numery telefonów — 791 364 737, 502 729 198 lub 606 434 982. Podajemy też aders mailowy do organizatorów: ktwchelmno@onet.eu
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages