Niedziela, 26 stycznia 2020. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Uroczystość odpustu tomaszowego z udziałem biskupa toruńskiego

2018-07-02 19:28:31 (ost. akt: 2018-07-02 19:36:47)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W parafii nowomiejskiej świętowano odpust tomaszowy. W uroczystości uczestniczył biskup toruński. Odbył się też koncert poprowadzony przez znanego kompozytora i instrumentalistę Tomasza Glanca.

Oprócz biskupa diecezji toruńskiej — Wiesław Śmigla, w uroczystości uczestniczyli kapłani z sąsiednich parafii — członkowie nowomiejskiej kapituły kolegiackiej. Podczas mszy świętej zaśpiewał nowomiejski chór Harmonia.

Jeszcze przed rozpoczęciem uroczystej mszy świętej Andrzej Ochlak, starosta powiatu oficjalnie przywitał biskupa i w darze złożył na jego ręce ikonę Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Także Józef Blank, burmistrz miasta skierował do ordynariusza diecezji kilka zdań i w formie upominku przekazał zestaw kronik nowomiejskich.

Ostatnim elementem odpustu w parafii św. Tomasza Apostoła był koncert, poprzedzony serią czterech spotkań muzycznych we wnętrzu nowomiejskiej bazyliki kolegiackiej za słowem ks. proboszcza Zbigniewa Markowskiego.

Tradycyjnie reżyserem i jednocześnie wykonawcą koncertu „Dialog Muzyki i Słowa” był nowomieszczanin Tomasz Glanc, znany muzyk, kompozytor i instrumentalista, mieszkający od wielu lat w niemieckim Montabaur. Muzyczne występy przeplatane były recytacjami aktorów — Joanny Kreft-Baki i jej męża Mirosława Baki.
Stanisław R. Ulatowsk i

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages