Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Goście ze Swietłogorska w Nowym Mieście

2018-06-28 15:32:22 (ost. akt: 2018-06-28 15:45:43)
Rozmowy delegacji ze Swietłogorska w Obwodzie Kaliningradzkim i przedstawicieli z Nowego Miasta odbywały się w Urzędzie Miejskim

Rozmowy delegacji ze Swietłogorska w Obwodzie Kaliningradzkim i przedstawicieli z Nowego Miasta odbywały się w Urzędzie Miejskim

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Dwudniową wizytę Nowym Mieście Lubawskim złożyła delegacja ze Swietłogorska w Obwodzie Kaliningradzkim. Spotkanie dotyczyło wspólnego projektu transgranicznego w infrastrukturę urządzeń zaopatrzenia w wodę.

Z zaproszenia Józefa Blanka, burmistrza miasta skorzystali Andriej Tołmacziow, burmistrz Swietłogorska i Oksana Turkina jego zastępca. Przy tym warto wspomnieć, że Swietłogorsk jest znaną miejscowością wypoczynkową i sanatoryjną nad Bałtykiem w Obwodzie Kaliningradzkim.

Celem wizyty gości zza wschodniej granicy w naszym mieście było omówienie możliwości przygotowania przez nasze samorządy wspólnego transgranicznego projektu inwestycyjnego w ramach Programu Polska-Rosja 2014-2020 — wyjaśnia Józef Blank, gospodarz Nowego Miasta.

W przypadku Nowego Miasta chodzi o budowę zupełnie nowej stacji uzdatniania wody, natomiast partnerzy z Rosji chcą zmodernizować swoją, istniejącą stację.
W spotkaniu uczestniczyli także Maciej Przybylski, prezes nowomiejskiej komunalki wraz z Dominiką Bach, pracownikiem merytorycznym. Ponadto w rozmowach wzięli udział Marcin Deja, przewodniczący Rady Miejskiej, Marek Borkowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Jerzy Grządzielewski, kierownik Referatu Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miejskiego.

Robocze spotkanie w Nowym Mieście było także okazją, aby pokazać najcenniejsze zabytki i stan zaawansowania prac dotyczących modernizacji infrastruktury sportowej na terenie miasta.
 Podczas wizyty podpisano umowę partnerską, a burmistrz Nowego Miasta zaprosił delegację ze Swietłogorska na uroczystości Dni Nowego Miasta i imprezę Szynaka Day. ul

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. towarzysz #2527869 | 83.9.*.* 29 cze 2018 09:54

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Zamiast zajmować się sprawami mieszkańców miasta burmistrz bawi się w jakąś politykę zagraniczną.

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages