Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Wiewiórki i Kotki na wycieczce w Olsztynie

2018-06-28 10:52:08 (ost. akt: 2018-06-28 10:57:10)
Z wizytą w hucie szkła

Z wizytą w hucie szkła

Autor zdjęcia: Przedszkole Miejskie

W czerwcu roku dwie grupy dzieci: Wiewiórki i Kotki, wyjechały na wycieczkę do Olsztyna. Wycieczkę tradycyjnie zorganizowano dla dzieci kończących edukację przedszkolną, jako zwieńczenie ich kilkuletniego pobytu w naszej placówce.

W poniedziałkowy ranek przed budynkiem przedszkola zjawiły się lekko zestresowane choć podekscytowane dzieci wraz z pełnymi obaw rodzicami. Dla wszystkich to ogromne przeżycie, a dla dzieci test emocjonalnej dojrzałości, który jak się później okazało zdały celująco.

Pierwszym punktem programu był seans w olsztyńskim planetarium. Wszyscy z ogromnym zaciekawieniem obejrzeliśmy projekcję dydaktyczną przedstawiającą obraz nieba w różnych porach roku oraz ukazującą miejsce naszej planety w układzie słonecznym. Wędrówki w kosmosie pobudziły dziecięce apetyty więc zaraz po seansie chętnie zabrały się za drugie śniadanie. Posileni wyruszyliśmy do Muzeum Przyrody, gdzie każda grupa osobno brała udział w zajęciu edukacyjnym. Przedszkolacy wysłuchali opowiadania ilustrowanego zdjęciami zwierząt oraz wsłuchiwali się w odgłosy wydawane przez niektóre z nich. Nauczyły się rozpoznawać zwierzęta, ptaki i owady leśne. Brały udział w zabawach naśladując mrówki w mrowisku i wilki podczas polowania i opiekowania się młodymi. Oglądały naturalnej wielkości zwierzęta naszych lasów, jak również niektóre żyjące w Afryce.

Po tak sporej dawce przyrodniczej wiedzy udaliśmy się do Olsztynka aby odwiedzić Hutę Szkła Artystycznego. Na początek dzieci musiały zapamiętać z czego powstaje szkło i jak nazywają się narzędzia służące do pracy w hucie. Dopiero wówczas weszliśmy do pomieszczenia, w którym są wyrabiane szklane przedmioty. Mogliśmy na żywo zaobserwować w jaki sposób i w jak szybkim tempie powstają kolorowe ptaszki, kwiatki, łabędzie, ślimaki. Wszystkie te cuda można było kupić na stoisku przed hutą. Każde dziecko chciało zabrać ze sobą piękną, choć kruchą pamiątkę, a także obdarować nią bliskich. Czas minął tak szybko, że dzieci nawet nie zdążyły zatęsknić, a już zbliżał się koniec wycieczki. Zmęczeni ale zadowoleni i pełni wrażeń wracaliśmy do domu. Jeszcze długo będziemy wspominać wspólne chwile spędzone podczas wyjazdu.

Przedszkole Miejskie

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages