Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

"Motylki" z rodzicami w Olsztynku

2018-06-27 11:09:24 (ost. akt: 2018-06-27 11:11:30)
Na zdjęciu przed Hutą Szkła

Na zdjęciu przed Hutą Szkła

Autor zdjęcia: Przedszkole Miejskie

Dzieci z Przedszkola Miejskiego z grupy V ,,Motylki” wraz z rodzicami uczestniczyli w wycieczce do Huty Szkła Artystycznego w Olsztynku. Wycieczka  została zorganizowana w ramach XX Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny. 

Celem wycieczki było wzbogacenie wiedzy o świecie, edukacja przez doświadczenie i odkrywanie oraz wspólne spędzanie czasu wolnego. Na początku dzieci i rodzice mieli możliwość zapoznać się z procesem powstawania wyrobów szklanych w sposób ekologiczny, tj. przy wykorzystaniu szkła odpadowego. Uczestniczyli też w lekcji teoretycznej oraz praktycznym pokazie powstawania szklanych przedmiotów. Drugim punktem atrakcji było zwiedzanie skansenu.

Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku jest jednym z najstarszych i  najchętniej odwiedzanych obiektów tego typu w Polsce. Na terenie prawie stu hektarów znajduje się ponad sześćdziesiąt obiektów dużej i małej architektury z terenów Warmii, Mazur, Powiśla tzw. Małej Litwy. Skansen od środka wygląda jak duża wieś. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość obejrzenia wiejskiej kuźni, wiatraków, szkoły czy młyna itp. Zobaczyły ponadto zagrody – domy i budynki gospodarcze, które charakterystyczne były dla ludności w dawnych czasach. Dla przedszkolaków było to bardzo interesujące przeżycie. Po dniu pełnym atrakcji i wrażeń wróciliśmy szczęśliwi do domu. Kierownikiem wycieczki była Katarzyna Haponiuk – Kułakowska.

Przedszkole Miejskie


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages