Piątek, 26 kwietnia 2019. Imieniny Marii, Marzeny, Ryszarda

Przedszkolaki rywalizowały w Turnieju Wiedzy o Zdrowiu

2018-06-25 12:49:38 (ost. akt: 2018-06-25 12:53:38)
Wszystkie grupy otrzymały w nagrodę puzzle

Wszystkie grupy otrzymały w nagrodę puzzle

Autor zdjęcia: Przedszkole Miejskie

W czerwcu pod koniec roku szkolnego Przedszkolu Miejskim odbył się turniej wiedzy o zdrowiu pod hasłem ,,Wiem co to zdrowie”.

Głównym celem konkursu było propagowanie wśród przedszkolaków wiedzy prozdrowotnej, rozumienie konieczności spożywania zdrowych produktów oraz integracja zespołów grupowych.

W spotkaniu udział wzięli: Krystyna Kwiatkowska – pielęgniarka medycyny szkolnej, Izabela Rejman – przedstawiciel rady rodziców oraz trzy grupy przedszkolne: V ,,Motylki”, VI ,,Wiewiórki” oraz VII ,,Kotki”. Turniej obejmował zagadnienia z zakresu: zdrowe odżywianie, dbanie o czystość i higienę osobistą oraz aktywność fizyczna. Przedstawiciele z poszczególnych grup startowały w różnych konkurencjach tj.: ,,Rozwiąż zagadkę o zdrowej żywności”, ,,Wyścig po zdrowie”, ,,Łyżka z morelą”, ,,Prawda i fałsz”, ,,Ułóż Piramidę Zdrowej Żywności” oraz ,,Truskawkowy przysmak”.

Każda prawidłowa odpowiedź lub dobrze wykonane zadanie było nagradzane określoną liczbą punktów, które przyznawała komisja w składzie: Krystyna Kwiatkowska i Izabela Rejman. Na zakończenie konkurencji po podliczeniu wszystkich punktów wynik był następujący, wszystkie grupy otrzymały taką samą ilość punktów. Goście byli w pełni podziwu dla dzieci, które wykazały się ogromną wiedzą. Każda grupa otrzymała puzzle. Dzieci bawiły się wspaniale rywalizując ze sobą i prześcigając się zdobytą wiedzą. Na zakończenie spotkania wszyscy częstowali się truskawkowym przysmakiem. Spotkanie odbyło się w miłej i bardzo radosnej atmosferze. Organizatorkami spotkania były: Katarzyna Haponiuk – Kułakowska i Maria Szulc.

Przedszkole Miejskie


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages