Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Nikodem na Ogólnopolskim Festiwalu w Warszawie

2018-06-24 11:23:22 (ost. akt: 2018-06-24 11:27:46)
Nikodem w Warszawie

Nikodem w Warszawie

Autor zdjęcia: ZSPiM

W dniach 25-26 maja 2018 r. odbył się w Warszawie III Ogólnopolski Festiwal Pianistyczny „Alla Polacca”. Jest to największy festiwal pianistyczny w Polsce, odbywa się co 2 lata i jest adresowany do uczniów szkół muzycznych I stopnia.

W bieżącym roku uczestniczyło w nim 110 uczniów z całej Polski w trzech kategoriach klasowych. Konkurencja ogromna, a pianiści z Warszawy to wielki wzór do naśladowania i kolejny dowód na to, że jak się chce, to można. Szkołę Muzyczną z Nowego Miasta Lubawskiego reprezentował Nikodem Golder kl.II/6 z klasy fortepianu nauczyciela pani Marii Artiemiew. Nikodem miał trudne zadanie, bo w jego kategorii występowali uczniowie o 2-3 lata młodsi, ale przekonał się, że większe umiejętności są efektem większej pracy i skupienia bez względu na datę urodzenia. Sam udział i możliwość zagrania na wielkiej scenie pięknej sali koncertowej – to duże wyróżnienie i nie lada wyzwanie. Nikodem miał ogromną tremę, ale stanął na wysokości zadania i nie splamił honoru swojego miasta – zagrał poprawnie, na miarę swoich możliwości. Teraz stoi przed podjęciem ważnej decyzji: czy starczy mu czasu i sił na świadome ćwiczenie na instrumencie, bo potencjał posiada. Prezentując swoje skromne umiejętności w tak doborowym towarzystwie przekonał się ostatecznie (a wiedział to już wcześniej), że „grać” to zupełnie coś innego niż „ćwiczyć”.
Życzymy Nikodemowi silnej woli i wiele samozaparcia w dążeniu do celu, gdyż nie zostać laureatem to nie znaczy „przegrać”. Trzymamy kciuki.

ZSPiM

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages