Niedziela, 19 maja 2019. Imieniny Celestyny, Iwony, Piotra

„Czytanie łączy” w SP2

2018-06-21 15:49:31 (ost. akt: 2018-06-21 16:38:50)
Uczniowie szkoły również czytali przedszkolakom

Uczniowie szkoły również czytali przedszkolakom

Autor zdjęcia: SP 2

W ramach XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom „Czytanie łączy” w oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim odbyło się czytanie baśni i innych utworów dla dzieci.

Czytanie tradycyjnie rozpoczęła Wicedyrektor Szkoły Podstawowej pani Renata Szwarc „Lokomotywą” Juliana Tuwima. Następnie dzieci obejrzały inscenizację „Śpiąca królewna”, którą przygotowały dla nich wychowawczynie. W spektaklu wystąpiły również dzieci, które wcieliły się w rolę krasnoludków. 5 czerwca przedszkolaki obejrzały przedstawienie „Dobranockowa babuleńka” przygotowane przez szkolne kółko teatralne „Krople” pod kierunkiem pani Katarzyny Gross-Nowińskiej. 6 czerwca w ramach akcji „Poczytaj mi, mamo, poczytaj mi, tato” w każdej grupie przedszkolnej czytali dzieciom książki rodzice. Natomiast następnego dnia przedszkolakom czytali baśnie koledzy i koleżanki ze szkoły. 8 dzień czerwca był dniem Kubusia Puchatka. „Urodziny Kubusia Puchatka” czytała dzieciom pani Agnieszka Dembińska, która przebrana była za Kubusia. Pani Agnieszce towarzyszyły maskotki z baśni. W ramach przedsięwzięcia „Czytanie łączy” grupa „Krasnoludki” odwiedziła Miejska Bibliotekę Publiczną w Nowym Mieście Lubawskim. Koordynatorem szkolnej akcji była pani Maria Szymankiewicz.

„Krasnoludki” z SP2 w bibliotece
Grupa przedszkolna „Krasnoludki” ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim wraz z panią Marią Szymankiewicz udała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Spotkanie z panią Anetą Rogowską było kontynuacją akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Pani Aneta przygotowała dla maluchów wystawę książek o dzikich zwierzętach. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądały obrazki. Wystawa stanowiła doskonałe dopełnienie zajęć „Coś się skrada, coś szeleści, dżungla sto tajemnic mieści”, które przedszkolaki realizowały ze swoimi paniami. Pani Aneta przeczytała dzieciom wiersz Juliana Tuwima „Słoń Trąbalski”. Przedszkolaki miały okazję przytulić maskotkę słonia, wykonywały również papierowe słonie, kolorowały je lub bawiły się w kąciku dla dzieci, który znajduje się w bibliotece. Czas minął bardzo szybko, dzieci z wizyty były bardzo zadowolone i obiecały, że wkrótce wrócą z rodzicami, aby zapisać się i zostać czytelnikiem biblioteki.

Mirosława Nowakowska SP2
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages