Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Festyn „W krainie baśni i bajek” w ZSPiM

2018-06-18 18:12:15 (ost. akt: 2018-06-19 20:47:16)
Publiczność oglądała występy na szkolnej scenie

Publiczność oglądała występy na szkolnej scenie

Autor zdjęcia: Grażyna Jonowska

16 czerwca 2018 roku w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się kolejny szkolno-rodzinny festyn. Był on zorganizowany w ramach XX Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny, które w tym roku przebiegają pod hasłem „Rodzina, dom, Ojczyzna”.

Patronat honorowy nad festynem „W krainie baśni i bajek” objął Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Józef Blank, patronat medialny Gazeta Nowomiejska.

Na festyn przybyli: gospodarz miasta pan Józef Blank, Dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego pan Damian Godziński, radni miejscy, kierownicy jednostek miejskich i powiatowych, media, rodzice, dzieci oraz mieszkańcy grodu nad Drwęcą. Wspólne biesiadowanie rozpoczęła piosenka „Witajcie w naszej bajcie”, którą wykonali uczniowie naszej szkoły.

Zgromadzonych serdecznie powitał Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim pan Zbigniew Domżalski, uroczystego otwarcia dokonał Burmistrz Miasta pan Józef Blank.

Następnie w piosence z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego „Pszczółka Maja” zaprezentowali się nauczyciele Zespołu Szkół. Z kolei „Mam moc” zaśpiewała pani Małgorzata Prokop. Publiczność obejrzała spektakl „Baśniowy ambaras”, w którym również wystąpili nauczyciele. Następnie swoje umiejętności taneczne i wokalne zaprezentowali przedszkolacy i uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim oraz Szkoły Muzycznej I Stopnia.

Jednym z punktów programu było podsumowanie przedsięwzięć związanych z XX Warmińsko-Mazurskimi Dniami Rodziny. Laureaci konkursów otrzymali z rąk Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego pana Józefa Blanka oraz Kierownik MOPS pani Elżbiety Rogowskiej dyplomy i nagrody.

Organizatorzy festynu zaproponowali uczestnikom wspólnego biesiadowania dużo różnorodnych atrakcji. Obok popisów uczniów i nauczycieli były: przejażdżki bryczką, przejażdżki gokartem, pokaz wozów strażackich, policyjnych i straży miejskiej, trampolina, zjeżdżalnia, foto budka, maszyna zręcznościowa, zabawy w ciemno, czytanie na trawie, bajkowe stoisko, stoisko u Baby Jagi, stoisko z rękodziełem, piniaty, bańki mydlane. Można było zasięgnąć informacji na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Organizatorzy proponowali dzieciom malowanie twarzy, malowanie na stretchu, warkoczyki syntetyczne, sztuczne rany, balony z helem.

W trakcie festynu czynne były punkty gastronomiczne z grochówką, kiełbaskami, kluskami ziemniaczanymi, indykiem, domowym chlebem, surówkami oraz kawiarenka z domowymi wypiekami, goframi, deserami, lodami, kawą, herbatą i napojami. Impreza „W krainie baśni i bajek” cieszyła się ogromnym powodzeniem, przybyły na nią całe rodziny, które na pewno na ternie Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej miło spędziły popołudnie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom festynu i zapraszamy na kolejne biesiadowanie za rok.
Serdecznie dziękujemy darczyńcom, którzy przyczynili się do zorganizowania szkolno-rodzinnego festynu „W krainie baśni i bajek”.

Mirosława Nowakowska SP2Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages