Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

"Cała Polska czyta dzieciom" w szkole "Jedynce"

2018-06-16 19:12:13 (ost. akt: 2018-06-16 19:17:06)
Uczniowie w baśniowych strojach

Uczniowie w baśniowych strojach

Autor zdjęcia: SP 1

11.06 w SP 1 w Nowym Mieście Lub. odbyło się podsumowanie XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. W tym roku przebiegał on pod hasłem Czytanie łączy.

Najpierw maluchy z ogromnym zaciekawieniem oglądały przedstawienie pt. Bajkowy ambaras, które przygotowali uczniowie z klasy III b. Aktorzy w ślicznych strojach starali się zachęcić zgromadzonych do czytania baśni i bajek. Wróżka Fantazja prosiła: Droga dziewczynko, chłopczyku miły. Czytajcie baśnie, czytajcie i swoją fantazję rozwijajcie.

Później nastąpiło rozstrzygnięcie dwóch konkursów, zorganizowanych w ramach XVII OTCD. W konkursie plastycznym Bohaterowie baśni Andersena, złożono 60 przepięknych prac. Zwycięzcom wręczono nagrody za zdobycie pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca. Rozdano także wyróżnienia. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali w nagrodę piłki. Wszyscy, którzy wykonali prace byli bardzo zadowoleni. Nagrodzono również uczniów w starannie i pomysłowo wykonanych bajkowych przebraniach. Bohaterom baśni Andersena uśmiech towarzyszył na twarzach, kiedy odbierali piękne nagrody. Wszystkie wspaniałe upominki ufundowały firmy: Mrówka – Mazur i Enigma. Sponsorom należą się ogromne podziękowania.

W ciągu całego Tygodnia, wybrane utwory, najmłodszym czytali zaproszeni rodzice. Na zakończenie imprezy, ulicami miasta przeszedł korowód bajkowych postaci z transparentami, na których widniały hasła, zachęcające dorosłych do głośnego czytania dzieciom. Koordynatorem XVII OTCD była pani Mirosława Mamińska.

SP 1

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages